bugün

belki de sefaletin mecbur kıldığı bir sultanlıktır bu. hani, onlar da üzülmesin diye söylenmiş "gönül alma babında söylenmiş boş sözlerden".

sultanlığıma hoş geldiniz , buyrun şöyle oturun...
aklımda madem öyle neden bütün sultanlar harem kurmuş şeklinde bir soru işareti oluşturan önermedir. abaza sultan mı olur diye de serzenişte bulunulabilir.
evli bir arkadaşımın bebeğinin olmasından sonra söylediği ilk sözlerdir.
"bekarlık da sultanlık değil. sultanlık, evlenip çocuk yapana kadarmış."
Tarih hiç bir osmanlı sultanının bekar olduğunu yazmmamıştır,aksine harem den bahsedilir.
bu söz düpedüz kıvırtmak için söylenen hoş bir hededir.
bazı durumlarda çekilmez hal alsada yinede bekarlık sultanlıktır. evlenince değeri anlaşılıyor.
Kesinlikle yanlış bir önerme. 2.5 yaşında bıcır bıcır konuşan bir kız evladınız var ise bunun yanlış olduğunu çok daha iyi anlıyorsunuz.
darmadağın bir ev, yığılmış eşyalar, berbat kokular gelen bir mutfak, ütülenmesi gereken onca giysi göz önüne alınınca kallavi bir yalan olduğu aşikar hale gelen cümle.
Bence sultanların boş zamanlarında oturup düşünüp; ya bize uygun bir atasözü yok acaba ne yapsak deyip buldukları bir şeydir. Yoksa bekarmış, sultanmış hepsi hikaye bunların...
sultanın hiç bulaşık yıkadığını gördün mü? cümlesiyle çürütülen tez.
doğrudur ancak birgün mutlaka demokrasiye geçilir.
yok bey nerede kaldı bu saate kadar, yok şu yemeğe sevmez bunu mu pişirsem, hafta sonu geldi bizimki soluğu dışarıda aldı gibi dertlerle fazla muhatap olmama durumudur.
- hocam ben bana bulaşık yıkatacak kızla evlenemem
- gel dedin mi gelecek git dedin mi gidecek
- yemek işlerinden anlaması lazım. hamarat olacak arkadaş
- bir de masaya yumruğu vurduğun zaman ses çıkaracaksın

salla sallayabildiğin kadar meydan boş durumudur bekarlık. konuş aslanım kim tutar seni... graaaaaauuaaaaaav. *
hergün telefon çalsa da, sürekli birileri etrafınızda pervane olsa da 'aman canıııım, bekarlık sultanlıktır!dırdır mı çekicem, hesap mı vericem *?' diyerekten yalnız ve mutlu kalmanızı sağlayan tümcedir.
düpedüz yalandır.
sultanlık tabi hatta "sultans of the dance" liktir yeri geldiğinde...
dünyanın en saçma yalanı. bu sözü söyleyene var ya... neyse bir şey demiyorum. sadece selam ederim kendisine.
sultanlığı tek kritere indirgeyen ifade.
Bekarlık sultanlıktır ama ailenin yanında kalıyorsan, önüne yemeğin, sabah ütülü gömleğin askına asılı vaziyette duruyorsa bekarlıktır. Aldığın maaş sadece eğlenmene ve keyfi harcamalarına gidiyorsa şahanedir. Ama şekil a'da benim gibi tek başına yaşayıp, ütüsünden yemeğine herşeyi kendin yapıyorsan, evde düşsen (bkz: Allah gecinden versin)ölsen koksan çürümekten kimse yetişmeyecekse o hayat bekarlık ve sultanlık makamında değil başka makamda olur. Akord tutmaz,ses çıkmaz o hayattan. Hep demişimdir, bir elin nesi var iki elin sesi var...
(bkz: kahrosun monarşi)
(bkz: sözlük bana karı bul lan allahsız)
erkekler için doğru bir genellemedir. sıkça kullanılır.
evlenemeyenlerin ve evde kalmışların asırlardır arkasında saklandıkları söylemdir.
evinde hizmetçisi olan bekar sultan dır tabi..

bu laf aklıma hep ''bizim aile'' filminde ki yaşar ustanın repliğini getirir .yaşar usta gizlice evlenir çocuklarına bu durumu açıklarken,çocuklardan biri boşver baba ya bekarlık sultanlıktır der.yaşar ustanın cevabı hep güldürür beni.'' sen hiç bok yıkayan sultan gördün mü?''
kim ''çekirdek aile'' olmak istemez ki. .
anne diye seslenen ,baba diye seslenen bir can'ın varlıgını benımsemek..Onunla olsaydı eğer..
O yok yanlızlığımın adı bekarlık, soranlara lafım hazır bekarlık sultanlıktır..
(bkz: ben hiç kendi donunu yıkayan sultan görmedim)
7 saatlik evli birisi olarak (nikahlı diyelim) yalandır efendim. ya da henüz ben bir numarasını görmedim.

süper lan valla bak deneyin. susadım diyosun uzanıp sözlüğe girdiğin yere su geliyor. acıktım diyorsun ne istersin hayatım deniyor.

banyodan çıkıyorsun temizlemek zorunda değilsin, yatarken sana iyi geceler öpücüğü veren birisi var bir kere, uyandığında da gözlerinin içine gülen birisi.

bu entryi editlemek zorunda kalmam inşallah. evlenin olum, çok güzel lan.

hanımmmm gözün kör olmaya, nerede kaldı benim kapiçino?
güncel Önemli Başlıklar