1. 1.
  evlendikten sonra evlenilecek olan kadın dışında hiçbir kadın ile beraber olmamak adına düzenlenen hiçbir kadınları son bir kez tadalım gecesi.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  kadin kismisi da erkek dansoz oynatir bu tip partilerde. *
  4 ... painkiller
 3. 3.
  icerisinde yetismis oldugum sosyal hengamede hic bir karsiligi olmayan lakin bu isimde bir siyasi partinin onderliginde secime gidecek olan bireylerin buyuk olasilikla diger siyasi partilerin alayini tiye almak amaci guden anarsist bunyeler barindiracagini dusundugum olusum. sloganlari da savasma sevis olacaktir ki insanoglunun yegane varolus sebebini bir cirpida ozetleyebilecek boyle guzide partilere gunumuzun rasyonel partilerinden daha cok ihtiyac duyuldugu kanisindayim. * * *
  2 ... philemon
 4. 4.
  amerikan kulturunden yavas yavas tum dunya'ya yayılan gelenektir
  damat ve arkadasları o gece dısarı cıkar striptiz klube gider, evlenecek sahsiyet "lap dance" yaptırır, sarhos olur, ve bir daha bir kadınla olmayacagını o gunun son oldugunu varsayar, lakin daha sonraki hayatında nasıl davranacagı gene sahsiyete kalmıstır.
  ... dopdop
 5. 5.
  aynı zamanda 'partilere veda partisi' kıvamında'dır.
  ... eqin
 6. 6.
  -pasta içinden kız çıkar ya da dansöz oynatılır
  -yakın erkek arkadaşlarla kafalar çekilir
  -yanındakiler tarafından bittin oğlum sen son birkez cıkar keyfını suranın bıdaha zor gorursun gibi sözler söylenir ve dalgalar geçilir.
  ... aquantass
 7. 7.
  kızlar içinde erkekler içinde eğlencenin tavan yaptığı gecedir. gelsin dansözler gitsin içkiler... eğer gelinle damat adayı birlikte yaparlarsa bekarlığa veda partisini ortaya nasıl birşey çıkar acaba diye düşünmemek elde değil doğrusu.*
  1 ... gonulcelen
 8. 8.
  yalandan tanım: aslında hiçbir amaca hizmet etmeyen, bütünüyle saçmalık olan hede.

  şöyle ki; efendim neymiş bekarlığa veda edilecekmiş.. lan madem veda etmek kalıbını kullanacağın bir eyleme girişmek üzerisin, hiç evlenme daha iyi. veda etmek, üzülmek falan gibi şeyler çağıştırıyor bana. ne o öyle sevgiliye veda etmek gibi. zorla mı evlendiriyolar lan seni de bekarlığına veda ediyosun. yok evlilik müessesesine karşı olduğumdan değil de, aklımı kurcaladı yani.

  bir de şu hadise var ki temel sorun orada zaten, bu parti kisvesi altında vuku bulacak olan hadisede gelenektir ki -nasıl gelenekse- striptiz * gibi hedeler, kucak dansı falan gibi hödöler yapılmakta imiş.. ulan demezler mi adama zaten evlenecen, az bekle. yok en nihayetinde nişanlını aldatmış oluyosun, farklı platformlarda. az daha sabretsen gerdeğe girecen zaten, bünyeyi yormaya, telef etmeye ne lüzum var. ha ben sadece içecem eğlenecem diyosan, adı niye bekarlığa veda partisi? sen kucak dansı yaptıracaksan, misal rus bi hatuna, evlendikten sonra da yaparsın içinde olduktan sonra. bu kadar tatava neden? yani nişanlıyı aldatma ancak bu kadar güzel maskelenir. "hayatım biz arkadaşlarla evlenmeden önce, son bi kez eğlenelim dedikdi, bekarlığa veda partisi yapalım dedikti.." oldu anasını satiyim, evlendikten sonra da kronolojik olarak, evliliğin ilk ayına veda partisi, evliliğin ilk yılına veda partisi de yap tam olsun. sinirlendim lan durduk yere..
  4 ... don santino corleone
 9. 9.
  tom hanks'in baş rolünü oynadığı film. izlediğim en komik filmlerden biridir. kalabalık bir grup halinde izlenmesi daha etkili olur. (bkz: bachelor party)
  ... ojuliuss
 10. 10.
  erkekler ve kadınlar için özgürlüklerinin son gününü kutlamaktır.
  1 ... mikail