1. 1.
  bildiğiniz üzere seküler yaşamın yaygınlaşması ile cinsel özgürlük artmış, kadınlar daha özgür bir şekilde seks yapabilmeye başlamıştır. Türkiye gibi sekülerleşmiş fakat geçmiş inanç, gelenek ve kültürlerini halen daha yaşatan ülkelerde de haliyle erkeklerin kafasında bazı soru işaretleri oluşmuştur. lafı fazla dolandırmadan direkt meseleye gelelim.

  şimdi iki tane taraf var, bir tanesi ille de bakire olacak diye tutturmakta, ahlak ve genişlik gibi durumları öne sürmektedir. diğer taraf ise bekaretin önemsiz olduğunu, sadece zar parçasını ifade ettiğini, bekarete önem verenlerin kas kafalı birer odun olduğunu iddia etmektedir. bu taraftakilerin bir kısmı muhtemelen başlığı görünce açmayacaklar, yahut açsalar bile daha okumadan eksileyip çıkacaklar. çünkü onlara göre bekaret üzerinde konuşulmaya değmeyecek kadar önemsiz bir konu.

  biz ise bu başlıkta ne ahlak ve genişliğe, ne de yalnızca zar parçası olup olmadığına bakmadan yalnızca mantıksal bir yaklaşımda bulunacağız.

  Meselenin çekirdeğini oluşturan en genel geçer yaklaşım şudur, "erkek özgürce seks yaparken sıkıntı yok, kadının özgürce seks yapmasında niçin sıkıntı olsun"
  Bu yaklaşım kadın erkek eşitliğine inanan seküler birisi için son derece mantıklı gözüküyor. neticede erkeğin seks yapması ile kadının seks yapması arasında ne fark olabilir ki? Elbette ki çok fark vardır. Çünkü bir erkeğin bir kızı ayartıp seks yapabilmesi için bir karizma sahibi olması, bayağı uğraşması ve nasıl davranacağını öğrenmesi gerekir. kadının ise hiç bir şekilde uğraşma gereği yoktur. kadının ve erkeğin seks yapması arasındaki en büyük fark budur. özgür ve baskı altında olmayan seküler bir kadın gençlik döneminde alfa erkekler ile eğlenir, sürekli onlarla vakit geçirir. Fakat bir zaman sonra yaşlanacağını, dolayısıyla eskisi kadar ilgi görmeyeceğini anladığı vakit evlenmek için uygun bir eş arar, ki genellikle işinde gücünde, saygılı ve uyumlu bir beta erkek bulur, yani kendisine çekici gelmeyen birisiyle evlenir. bu beta erkek ise yapısı gereği kızlar tarafından pek ilgi görmemiştir, hanım kızımız kadar seks yapamamıştır. bunu bilmek erkek üzerinde büyük bir çöküntüye sebep olur, fakat zaten rağbet görmüyorum bari bundan sonra özgürce seks yapabileyim mantığı ile bu bayanlardan birisini istemeye istemeye alır ve evlenir. Umarım erkeğin özgürce seks yapması ile kadının özgürce seks yapması arasındaki farkı açıklayabilmişimdir. neticede burada kadın erkek eşitliği değil, kadına tanınan bir ayrıcalık var. bu ayrıcalığı toplum değil, doğanın bizzat kendisi sağlıyor aslında.

  Buradan anlayabiliyoruz ki bekaretin toplumlarda bu kadar önemli olmasının sebebi beta erkeklerin çoğunlukta olması ve kadınların hep alfalarla olması, bu yüzden betaların buna isyan etmesi ve evlilik denen müessesenin icat edilip kadınların eşit paylaşılması. Fakat ne olursa olsun evlilik her zaman kadına yarar, çünkü kadınlar belirli bir yaştan sonra rağbet görmezler fakat erkek güç ve kudret sahibi olduğu müddetçe rağbet görür. Bu yüzden kadın evlenerek aslında kapak atmış oluyor.

  Sonuca gelirsek, bekaretin bu kadar önemli görülmesinin sebebi erkeklerin ilişki yaşayabilme olanağındaki dengesizliği minimuma indirebilmek, bütün erkeklerin nesillerini devam ettirmesine olanak sağlamak. Aynı zamanda evlilik ile bekaretin ehemmiyeti tamamen birbirine paraleldir. seksin tamamen serbest olduğu seküler hayatın hakimiyetindeki bir toplumda Alfa bir erkek için bekaretin bu kadar önemli olması mantıksızdır, fakat beta erkeğin psikolojik olarak ferah olması için mantıklıdır. bir kadın için ise eğer namus, din, ahlak ve gibi kavramlar baskın değil ise ve erkekler tarafından tercih ediliyorsa bekaret kesinlikle önemli değildir.
  -10 ... alagur noyan
 2. 2.
  hiç de mantıksal yaklaşılmayan başlık.
  1 ... aspirine
 3. 3.
  her türlü mantıksal yaklaşıma açık olan başlık. benim yaklaşımım mantıksal açıdan yetersiz ise herkes kendi daha doğru mantıksal yaklaşımını yazabilir, ama bahsi geçen iki taraftan herhangi birinin öne sürdüğü şeyleri zırvalamaya devam edecekse bir zahmet yazmasın.
  ... alagur noyan
 4. 4.
  alfa beta muhabbeti yapan dangozlar mantıksal yaklaşım falan diyor.

  okulunuz açılınca sıra başlarında yapın bu muhabbeti gencolar.
  3 -2 ... raduyev
 5. 5.
  ''çünkü bir erkeğin bir kızı ayartıp seks yapabilmesi için bir karizma sahibi olması, bayağı uğraşması ve nasıl davranacağını öğrenmesi gerekir. kadının ise hiç bir şekilde uğraşma gereği yoktur.''

  burada pis patladın, bunun üzerine ne kursan saçma. bu dediğin seçici olmayan erkekler için geçerli. seks ve bekaret tabuları olmadığı, cinsel devrimi tamamlamış, sekse normal bakabilen, şuankine göre ütopik olan bir toplum anlayışında erkekler de kadınlar kadar seçici davranacaklardır.

  bu tarz takıntılar yüzünden öğrenilen davranışlara göre yazıyorsun ki bu da çelişki yaratıyor.

  sen daha temelden gir bence. mantık nedir gibi mesela. kolay gelsin.
  1 ... thedivisionbell
 6. 6.
  Lafı dolandırmaya hiç gerek yok bu konuda. Erkekler gençlik dönemlerinde skor peşinde koşup kendi tabirinizle alfa olmaya çalışırlar. Bunun övünülecek bir durum olması toplumsal bir olgudur zaten. Erkek, çoğu zaman bu işi yapmış olmak için yapar yani. Türkiye'de ise kadınlar açısından durum farklıdır. Kadın, eğer bu işi yaptıysa, birisini tüm tolumsal yargıları kıracak kadar çok sevmiş demektir. Erkek bunu kabullenemez. "Nasıl benden çok birisini sevebilir?" diyerek karşılaştırmaya girer. Kısacası bu, Türk erkeğinin özgüvensizliğinin ve bencilliğinin ilanıdır.

  Burada cinselliği herkes yaşasın, özgür olsun düşüncesini savunmuyorum ama yurt dışında özellikle kadınlar arasında ilk buluşma sonrasında "Hala aramadı mı?" konusu çok geçer. Yani orada kadınlar teklif etmese de -ya da yarı yarıya etse de- ilişkilerde buradaki gibi erkekler kadının peşinde koşmaz. Bizim ülkemizde ise durum tam tersidir. Gençlikte bu, erkeğin işine gelse de evleneceği zaman bazı şeyleri kabullenemeyeceklerse bunu istemeye hakları olmadığı gibi buna ulaşamayacaklardır da.
  1 ... vasilissa
 7. 7.
  --spoiler--
  seks ve bekaret tabuları olmadığı, cinsel devrimi tamamlamış, sekse normal bakabilen, şuankine göre ütopik olan bir toplum anlayışında erkekler de kadınlar kadar seçici davranacaklardır.

  --spoiler--

  Ah keşke yazdıklarımı anlayarak okusaydın.

  --spoiler--
  türkiye gibi sekülerleşmiş fakat geçmiş inanç, gelenek ve kültürlerini halen daha yaşatan ülkelerde de haliyle erkeklerin kafasında bazı soru işaretleri oluşmuştur.
  --spoiler--

  Durumu genel olarak ele alsam da özet olarak türkiye ve benzeri ülkelerdeki hali açıklamaya çalıştım. cinsel açıdan devimini tamamlamış bir ülkede zaten "bekaret üzerine mantıksal bir yaklaşım" diye bir mesele tartışılmaz. türkiye seksin özgür olduğu fakat geçmişten gelen zihni yargılardan ötürü sekse daha çekimser yaklaşılan bir ülkedir. yazımda seküler ve özgür sıfatlarını sıkça kullandığım yerlerde kast ettiğim de türkiye'de seksin özgür olması ve bu özgürlüğü bazılarının kullanması idi, cinsel devrimin tamamlanmış olması değil.

  sen daha temelden gir bence. okuduğunu anlamak gibi mesela. kolay gelsin.
  ... alagur noyan
 8. 8.
  Mantığınızı sikeyim kadın veya erkek herkimse kendini duası okunacak helaline saklamalı. Maalesef kadınlar daha dikkatli olmalı çünkü geri dönüşü yok buda rabbimin imtihanıdır. Her iki cinsede tabiki.
  2 -1 ... birbeyinoglu