1. 1.
  Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı, tarafından hazırlanan raporda, bekçilerin 'bekçi' unvanını beğenmedikleri kaydedildi.

  bekçilerin bekçi unvanını kullanmak istememesi

  Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı, mahalle bekçileriyle ilgili ‘Güvenliğin Kurumsal Yönetiminde Destekleyici Polislik - Bekçilik Örneği’ isimli bir rapor hazırladı. Raporda, “Mahalle bekçisi unvanının görev ve yetkilerini tam olarak yansıtmadığını belirten bekçilerin ‘mahalle polisi, mahalle muhafızı, koruma polisi ve polis yardımcısı’ gibi unvanlar kullanmak istediği” bildirildi.

  BirGün'den ismail Arı'nın haberine göre, mahalle bekçisi sayısının 30 bine yaklaştığı da belirtilen raporda, “20’li yaşlardaki gençlerin bekçilere karşı olumsuz denebilecek duygu ve düşünceler beslediği” ifade edildi.

  Hazırlanan raporda, gençlerin görevini yapmaya çalışan bekçilere zorluk çıkarabildiği vurgulanarak, “Orta yaş grubundaki vatandaşlarda görülen nostaljik ve olumlu duygulara, bekçilik uygulamasını bizzat deneyimleme ve görme fırsatını bulamamış gençlerde rastlanmaması normal karşılanabilecek bir durumdur” denildi.

  Bekçilerin yakındıkları konulara da yer verilen raporda, motorlu araçları olmaması nedeniyle zorluklarla karşılaştıkları belirtilerek şunlar ifade edildi:

  “Örneğin bekçilerin, gece saatlerinde aracında yüksek sesle müzik dinleyerek mahalle sakinlerinin huzurunu bozan birisine Kabahatler Kanunu hükmünce işlem yapma yetkileri bulunmamaktadır. Bunu çözüme kavuşturmak için bekçilere polisin yetkisi dâhilinde olan idari yaptırım tutanağı düzenleme yetkisi verilebilir.”

  Raporda, “Bekçiler, GBT sorgusu yapmaya yetkileri olmadığını ve kendilerinin gidip polisin gelmesini söyleyenlerle karşılaşabilmektedir. Bu yüzden çeşitli yöntemlerle farkındalık düzeyi artırılabilir” ifadeleri yer aldı.

  https://www.google.com/am...-denmesini-istiyor,874027

  http://pa.edu.tr/Upload/e...kcilik_ornegi_dijital.pdf
  6 -6 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Gece özel timi olabilir. kısaltması daha havalı.
  33 -5 ... tantuni sultan suleyman
 3. 3.
  s.w.a.t diyelim emmilere bence. gece operasyon yaparlar. FBI open the door.
  8 -1 ... abi50kuruslukgofretlernekadar
 4. 4.
  Bunun adı şımarikliktir.

  Bunca sorunun arasında bununla mi uğraşacak insanlar. Bekçisin işte. Adın rohan süvarisi olsa da yaptığın işin tanımı belli. Mahalle bekçisisin.
  17 -1 ... tenet
 5. 5.
  Bence bekçilerin bu durumdan haberi bile yoktur. Kim mahalle muhafızı diye anılmak ister, fantastik bir evrende mi yaşıyoruz.
  9 ... sakata gintoki
 6. 6.
  Hele triplere bak.

  Lan bekçisin işte altı üstü bu havalar ne.
  7 ... oberst
 7. 7.
  Vasıfsız adamlara yetki verirsen kendini olduğundan büyük görür.
  Bu da ispatı işte. Ulan bekçisin işte, bi sik olamayıp torpille devlet memuru olan ona buna kimlik soran vasıfsız bir tipsin.
  Federal ajan gibi davranman Bi sik olmadığın gerçeğini değiştirmeyecek.
  10 ... son picikan
 8. 8.
  "robocop" diyelim gençler mutlu olsun.
  6 ... murtingo
 9. 9.
  Kahverengililer olabilir.
  3 ... yaradana gurban
 10. 10.
  Bakıyorum da bekçilere sosyal medyada herkes ön yargılı ve düşman. Bekçiler geldi geleli mahallelere huzur geldi.
  Köşe başlarında aylak aylak gelen geçene laf atan insanlar yok oldu. Onun yerine rahatça gezen aileler geldi.
  Hayır yani bekçi yerine o insanlar olsa daha mı hoş gelirdi. Hiç bir şey yaranmıyor ki sizlere.. Eleştiricilere
  ... dolphinmeric