1. 18.
  Ayda bir haberlere konu olarak normalleştiriliyor ama pek de bir işe yaradıkları yok. Sanıyorsunuz ki sokaklar hırsız, gaspçı kaynıyor, 3-4 kişilik bekçi ekibini görünce topukluyorlar.
  Polisin yükünü azaltmak için oluşturuldular ama gene müdahale eden polisler.
  1 ... ortamlarin suratsizi
 2. 17.
  Bekçilerin mesai saatleri boyunca sokakları gezip güvenliği sağladığını düşünenleriniz mi var? Kaçınız denk geldi bu şekilde. Az da olsa vardır belki görevini hakkıyla yapan. Benim denk geldiklerim ya kahvede kağıt oynuyordu yada arkadaşları ile sohbette.
  Ailelerimiz bizleri üniversite okutmak için o kadar maddi manevi sıkıntı çekti. Vizeydi, finaldi, tezdi derken çektiğimiz akademisyen kaprisi de cabası. Şu an yüksek lisans yapmış dili de oldukça iyi olan bir mühendis bu şartlarda işe başlıyamıyor. O kadar çok okuyan yazılımcı, programcı, mühendis, atanamayan öğretmen varken lise mezunlarına tepside sunulmuş fırsat.
  1 ... plaka
 3. 16.
  kordon'da, inciraltı'nda babam da bekçi olur kolaysa hacıhüsrev'de bağcılar'da bekçi olun da görelim sizi eliniz tetikte sokaklarda gezersiniz.
  2 ... sivasli bey
 4. 15.
  bunu okuduktan sonra istifa edip bekçi olmayı düşünen bir ben değilim herhalde.
  2 ... aztaninmisunlu
 5. 14.
  eskilerin dediği gibi memur ol yavrum devlet kapısı bal peteği gibidir ye ye bitmez.
  2 ... antonyo diyor ki
 6. 13.
  bence asıl düşünülmesi gereken, asıl ülkede bir şeylerin değişmesine sebep olacak soru, “üniversite mezunu adam neden bekçi olmak zorunda kalıyor ?” .

  şimdi akıllılar “iş bulamıyorlar, maaşı yüksek ondan dolayı, ne için olacak ! ” diyebilir.

  ben şimdi aşırı kamu özelleştirmelerini, bölgesel kalkınma planlarını, yatırımlarda ki(ufak tefek şeyler) ekstra yanlış fizibiliteleri, göz boyamak için yapılan yanlış yatırımları, kayıt dışı parayı aklayarak ekonomiyi rakamsal büyütmenin zararını(şu an dibine kadar çekiyoruz) , rant sağlamak için yapılan bir projenin 2-3 kere yarısına gelinmişken başa döndürülmesi, taksit sınırlamasında kimlerin kazandığını, tam serbest piyasa ekonomisinin bizim gibi ülkeleri ne hale getirdiğini,10 senedir bankalara borçlu olan kişilerin sayısının %300 artmasını; anlatsamda anlayamayacakları için dil dökmeyeceğim.

  bu saydıklarımın hepsi şu an mevcut olan yönetim için değil; bu olay son 50 yıldır böyle gelmiş, böyle gitmiş ülkede. ancak bu devirde artmıştır.

  bekçi maaşına da gelirsek, evet yoksulluk sınırına göre düşüktür, bir mühendisten fazla almasına rağmen. açlık sınırının 2 katıdır. mezun bir mühendis açlık sınırının 0,3 katıyla falan işe başlıyor genelde. ağızdan dolma değil, mantıklı konuşmak lazım. asıl ilginç olan budur. aklı selim olan ne demek istediğimi anlamıştır herhalde.
  1 ... buona fortuna
 7. 12.
  siz giciliri ısırı ısırı ıyırkin..

  geçin bu edebiyatı . polis niye var o zaman ? artık polis devriye atmayacaksa niye her yıl 10 binden fazla polis alınıyor. polis az alınsın o halde ? ama hem polis alımı düşmüyor hem de 8000 10.000 bekçi alınıyorsa ve "kamuda tasarruf" naraları atılıyorsa ben bu tutarsızlığı eleştiririm.

  bu maaşlar fazla. ülkemiz böyle haybeden 4000-5000 tl maaş verecek kadar zengin değil.
  2 ... hubel
 8. 11.
  Herkes ortak bir biçimde bekçilerin aldığı ücretin fazla olduğunu düşünmüş ve yazmış. işte klasik türk zihniyeti. cehennemde türkülerin başına zebani verilmez onlar birbirini ateşin içine çeker diye bir söz var ya hani %100 doğru bir söz. Bekçilerin aldığı maaşı dilinize dolamak yerine neden üç kuruş maaş aldığınızı sorgulamaya başladığınız gün ülke de bir şeyler değişecek. Özetle bekçilerin maaşı yüksek değil sizin maaşınız düşük.
  1 -1 ... enkidu1986
 9. 10.
  siz geceleri osura osura uyurken, bazıları karısının koynunda pineklerken, bu insanlar genç yaşlarında gecenin ayazında günün en sakin en güzel saatlerinde sokaklarda hapçı esrarcılarla uğraşıyor.

  maaşa bakarak yapılan iş unutuluyor. mühendis o maaşı alamıyor imiş.
  pembe yanaklı mühendisler ne iş yapıyor allasen.
  2 -4 ... timarli sipahi neferi
 10. 9.
  bu ülkede okumanın değersiz olduğunu gösteren başlıktır.

  bu ülkede rahat yaşamak istiyorsan;

  polis ol,

  asker ol,

  zabıta ol,

  bekçi ol,

  ama asla mühendis olma,

  teknolojiyle uğraşma,

  yazılımla uğraşma,

  katma değer katma,

  silahı üretme,

  zenginde olmak istiyorsan;

  rüşvetçi ol,

  yalancı ol,

  vergilerini verme,

  dolandırıcılığın dibine vur ama asla namuslu olma.
  8 -1 ... mhndsby23