1. 1.
  Lise mezunu olan yeni bekçiler 3970 TL, üniversite ön lisans veya lisans mezunu olan bekçiler ise 4002 TL maaş almaktadır.
  Eşi çalışmayan bekçilere aylık ek ödeme olarak 248 TL verilmektedir. Eşi çalışan bekçilere ise ek maaş ödenmez. 72 aydan küçük bir çocuğu bulunan bekçilere 58 TL ek ödeme yapılmaktadır. 72 aydan büyük çocuklar için ise 29 TL ek ödeme yapılmaktadır.
  https://www.sozcu.com.tr/...ar-oldu-oub1-3598991/amp/
  4 ... recomax
 2. 2.
  bu devirde bekçi olmak varmış amk.
  7 -1 ... true
 3. 3.
  boşuna okuyorum anasını satayım maaşa bak.
  5 ... caranthir
 4. 4.
  piyasada iş bulamayan, vasıfsız, yapabileceği diğer sınırlı işlerde asgari ücretin bi tık ötesini göremeyecek insanların aylık ücreti. ileride çok sıkıntı olacak bekçiler bunu görmek zor değil. zamanında büyüdüğüm mahallenin bekçiliğini yapan adam o dönem alabildiği tabancasıyla 3 farklı olayda adam yaralamış ve bir şekilde bu olaylardan sıyrılmıştı. geleceğin kabadayıları olacaklar.
  3 -2 ... nickimdenassaakasimpasa
 5. 5.
  Bu ülkede yeni mezun mühendise 4000 tl verilmiyor. Bunlar bu kadar alıyorsa polis ne kadar alıyor acaba?
  4 -1 ... flat head
 6. 6.
  Arkadaşlar herkes aldığı maaşa takılmış durumda. Peki ya çalışma şartları sizce de o maaşı gerektirmiyor mu ?

  Yazın hadi gene bir nebze daha kolay çalışma imkanları.
  Kışın yağmur, çamur, kar demeden sabaha kadar mahalle aralarında sizin evleriniz, çocuklarınız, eşleriniz güvenli olsun diye yürüyerek güvenlim sağlamaya çalışıyorlar. Açık hedef olma risklerini hiç saymıyorum.

  istanbul’da esnafım. işletmem sabaha kadar açık. Bütün bekçi kadrosunu yakınen tanıma fırsatım oldu bu sayede. Benim bölgemde 3 farklı bekçi Ekibi görev yapıyor. Her ekip 3 kişilik. Bekçiler bir yerde belirli bir süreden uzun sabit hareketsiz kalınca anons geliyor. Üzerlerindeki takip cihazları ile izleniyorlar. Kaçamak yapma şansları da yok. Hani içinizden birileri diyecektir illaki. Ohh sabaha kadar yatış yaparak alıyorlar bu maaşları. Hayır efendim analarının ak sütü gibi helal para onların aldığı maaş.

  Şimdi burada diyorsunuz ya bekçi olmak varmış, 4 yıllık mühendisim o maaşı alamıyorum diye. Size bu fırsat verilse burnunuzu kıvırırsınız teklifi kabul etmezsiniz çünkü bekçilik sizin havanızı şeklinizi itibarınızı bozar. Ben ve bekçilik ha yok daha neler arkadaşlarım arasında alay konusu mu olacağım diyeceğinizden adım gibi eminim.

  O yüzden bırakın artık polis kaç para maaş alıyor, bekçiler kaç para maaş alıyor demeyi.
  6 -8 ... son60dakika
 7. 7.
  rakam doğrudur.

  sözde kamuda tasarruf yapılacaktı ama kamuda tasarruf yok. sözde emekli olan memur kadar memur alınacaktı ama hikaye. çatır çatır memur alınıyor kamuya. işte martta 8 bin bekçi alınacak...

  ya millete ekmek kapısı oluyor işte sana ne ? diyebilir bazıları. lakin bu mantık yanlış. memur alımı millete ekmek kapısı oluyor diye olmaz. ihtiyaç varsa olur.ben de sorarım niye 8000 bin veya niye 15 bin ? niye 40 bin kişiye ekmek kapısı olmuyor diye ? ihtiyaç varsa alım olur dedik ama bekçilere ihtiyaç falan olduğunu mu sanıyorsunuz ? sırf istihdam için bu alımlar. polisin görevi ne o zaman ? polis değil mi asayişi sağlayan ?

  ülke gittikçe büyüyen bir memur ordusuna sahip. ama söylemlere bakınca sanki memur alımı azaltılacak, devlet tasarruf edecek gibi duruyor. lakin tam tersini yapıyor.
  2 ... hubel
 8. 8.
  bu ülkede okumanın değersiz olduğunu gösteren başlıktır.

  bu ülkede rahat yaşamak istiyorsan;

  polis ol,

  asker ol,

  zabıta ol,

  bekçi ol,

  ama asla mühendis olma,

  teknolojiyle uğraşma,

  yazılımla uğraşma,

  katma değer katma,

  silahı üretme,

  zenginde olmak istiyorsan;

  rüşvetçi ol,

  yalancı ol,

  vergilerini verme,

  dolandırıcılığın dibine vur ama asla namuslu olma.
  10 -1 ... mhndsby23
 9. 9.
  siz geceleri osura osura uyurken, bazıları karısının koynunda pineklerken, bu insanlar genç yaşlarında gecenin ayazında günün en sakin en güzel saatlerinde sokaklarda hapçı esrarcılarla uğraşıyor.

  maaşa bakarak yapılan iş unutuluyor. mühendis o maaşı alamıyor imiş.
  pembe yanaklı mühendisler ne iş yapıyor allasen.
  2 -4 ... aybars tunga
 10. 10.
  Herkes ortak bir biçimde bekçilerin aldığı ücretin fazla olduğunu düşünmüş ve yazmış. işte klasik türk zihniyeti. cehennemde türkülerin başına zebani verilmez onlar birbirini ateşin içine çeker diye bir söz var ya hani %100 doğru bir söz. Bekçilerin aldığı maaşı dilinize dolamak yerine neden üç kuruş maaş aldığınızı sorgulamaya başladığınız gün ülke de bir şeyler değişecek. Özetle bekçilerin maaşı yüksek değil sizin maaşınız düşük.
  2 -1 ... enkidu1986