bugün

türkiye'de renk ve renk fiziği konusunda önemli otoritelerden biridir.

(bkz: hocam numaramı da yazıyım mı)
akıl sır erdirilemeyen, hiperaktif olduğuna kanaat getirilen sinirlenince koskoca öğrencileri haşlayan tuhaf mizaçlı adam.
sınavları zordur lakin disiplinli kişiliğiyle takdirimi kazanmıştır,arada kızsa da korkulacak bir öğretim üyesi değildir, hatta derste sizi gülümseten sözleri dahi olur *. bol bol makale yazar, bilime katkısı büyüktür. mühendis adam, güzel insan, saygıdeğer kişilik.
ödevine sıfır öğrencilere acıyıp bütün ödev notlanı öteleyerek ne kadar öğrenci dostu olduğunu gösteren hocadır.
henüz birinci sınıftaki gencecik tekstil mühendisi adaylarına hayatın gerçek yüzünü göstermek için genel kimya ve tekstil kimyası derslerini anlatacak olan öğretim görevlisi. öğrenciler tarafından pek sevildiği söylenemez.
soyadıyla müsemma bir hocadır.
yirmiyedi mayıs ikibin dokuz saat on beş sularında tekstil öğrencilerine yaptığı sınavla soyadının hakkını sonuna kadar vermiş olan hocadır.ama yinede seviyoruz hep seviyoruz behçet hocayı.
one way ticket tadında sınavları vardır. Bir kerede geçemeyen arkadas için geri dönüş biletini asla alamayacagınız tarzda sınavlara sahiptir. Dersi kaçıncıya almak isterseniz o kadar alabilirsiniz sizi zorlayan bir üst limit asla yoktur. Hocamız ve sınavları konusunda gazete ve dergilerden yorumlar:
Textile Resarch Journal: 'its amazing yoo, so amazing yoo'
der spiegel: ' das ist fantastic'
Indian Journal of Fiber: ' i' ve this t-sihrt for you only 5 euro'
la gazetta della sport:' mamma mia un giono perfetto'
the guardian: ' he is bloody good mate'
washingto post: ' so talented '
le monde: ' oui, il est un génie!'
(bkz: valla yapar)
kendisiyle ilgili tam bir kanıya varamadığım bir öğetim üyesidir.ayrıca uludagsözlük okurudur ki bunu dersteki ithaflarından anlıyoruz.ayrıca gerçekten herşeyin hakkını verir soyadının verdiği gibi.
çok kral bir öğretim üyesidir. derslerinin kredisi geçmiş senelerde az olduğundan motora bağlayıp ders anlatmak zorunda kalırdı. yeni senede böyle bir sıkıntı olmayacağından eminim ki derslerinde çok şey öğrenilebilir. evet, diyeceğim o ki tekstil mühendisliği bölümünde pek de bir şeyler kapabileceğiniz bir hoca yok. bir iki tanesinden en iyisidir behçet hoca.
bir ara bıyık bırakmış fakat öğrenciler arasında yanlış bölgeden ektirme yapılmış hissi uyandıran aşırı derecede nadide bir öğretim üyesidir.
(bkz: parçala behçet)