bugün

behzat ç 'nin netameli tiplemelerinden biri. derin devlet ve iş dünyasının pis işlerinin içinde olan , psikopatlık derecesinde soğukkanlı bir adam. kel ve sakallı.
her ne kadar bir ercüment çözer değilse de, içinde 'en az' onun kadar psikopatlık potansiyeli taşıyan, rahmetli 'abi'den de, başgan'dan da daha karanlık bir karakterdir. e. çözer diziye dönmezse rahat rahat onun boşluğunu doldurur bu abi. senaristlere selam ederim.
(bkz: behzat ç/#15629377)
seyirciyi irrite eden psikopatolojik soğukkanlılıktan son bölümde yine taviz vermeyen behzat ç karakteri.

--spoiler--
kendisine kapıyı açan funda'yı -içeri de geçtikten sonra- doğru dürüst yüzüne bile bakmadan takır takır vururken memduh başgan ile olan telefon görüşmesine ara bile vermemiştir. pes artık.
--spoiler--
hasta yatağındaki kadının "oğlumun arkadaşı mısın?" sorusuna;

--spoiler--
oğlunla tanışmıyoruz teyze, oğlun hırsız ve benim paramı çaldı.
--spoiler--

şeklindeki net ve tavizsiz cümlesi ile gönüllerde taht kurmuştur.
Selim den sonra en sevmediğim karakter. Ulan ercü yü daha çok seviyorum lan senden, pis psikopat.
(#15867084)
adamın dibiymiş lan meğer. herşeye rağmen güce boyun eğmemiş meğerse.
behzat ın anasının gözüdür.
emre erçil'in oynadığı karizmatik bir behzat ç karakteri.
efsane olmaya aday karakter.
(bkz: bizden)
kötü karizması olan bir karakter. ve çok da başarılı. soğukkanlılık, net konuşma, tereddütsüz öldürme, mantıklı ve sakin tavırlar...yolda görsem yolumu değiştiririm. adam telefonla konuşurken bile cinayet işliyor!
giderek narsizmde ve benmerkezcilikte zirve yapmaya başlamış behzat ç karakteri.

--spoiler--
elemanın eylül'ü öldürmekten son anda vazgeçmek zorunda kalıp bıraktıktan sonraki seferde tekrar arabasına alınca yaptığı muhabbetler bu yönünü açıkça ortaya çıkarmıştır.
--spoiler--
mükemmeliyetçi behzat ç. karakteri.
son bölümünde stratejik hata yaptım demiş, karakterdir. bahri hiç hata yapmaz diyorduk ki, kel bahri de hata yapabiliyormuş.
kel bahri iyidir.

edit: adam hem kel hem karizma adam. ben hem uzun saçlı hem kelim. hem de karizma değilim.
en son çıkan bölümde hanımefendiye kapı açmak dışında hiçbir fonksiyonu olmamış, arka planda kalmıştır.
behzat c dizisinin en sogukkanli, en sadik karakteri denilebilir. adam hanimefendiyi birakmadi arkadas. satmadi kadini.
--spoiler--
çok büyük orospu çocuğuymuş.
--spoiler--
--spoiler--
finaldeki akıbeti pek çok seyircinin içinin yağlarını eritmiştir muhtemelen.
--spoiler-- *
sevilen kötü adamlardan. Diğeri de ercüment çözerdir.
behzat ç'nin en karizmatik karakteriydi şimdi kösemde oynarmış daha yeni öğrendim.

görsel