1. 1.
    mankenler benim, yengem de benim, kuzenim de benim, mal-mülk te benim. var mı ulan bana yan bakan?!
    3 -1 ... sozlukkanberi
  2. 2.
    (bkz: behlülomania)
    1 ... maddox
  3. 3.
    yavşak bir erkek olmanın yollarının anlatılması.
    1 ... surudenayrilanidealistkuzu
  4. 4.
    en büyük etkisi milleti sarışınlıktan tiksindirmesi.
    ... zeynn
  5. 5.
    bize; amca, dayı, hala, nine ile birlikte yaşamak ne kadar uzak gibi de dursa anadolunun muhtelif yerlerinde bu şekilde yaşamaya devam eden insanların varlığının azımsanamayacak sayıda olduğu göz önüne alınarak henüz yeni yeni sırt çantası takabilen,termostan su çekmenin hazzını yeni alan yavrucakların behlül efendi acaba bihteri ne zaman düdükleyecek,düdüklediğini keriz amcası ne zaman çakacak şeklinde maceraların ortasına atmamız hak mı reva mı?

hadi onları siktiredin.kendimizi düşünelim.yarın bizim yegenler bizim hatunlara sulanmayacak mı sanıyorsunuz siz?ulan her şeyi siktir et bu senaryo en azından bir kez kafanda canlanmayacak mı sanıyorsunuz?
    siktir kodumun yobazı dediğinizi duyar gbiyim.ama bunların yaşanacağı gün ışığı gibi aşikardır.bunların senaristleri milenyumun en büyük ensest ilişkilerine 7 sülale maruz kalır inşallah duam budur.
    ... pismis cigerlerin kebabi
  6. 6.
    izlenme oranları düşmediğine göre hipnozla yakın ilişkili olduğu gerçek olan etki.

etkilerini aslında hepimiz görüyoruz. televizyonun toptan etkisinin aptallaştıran etkisine ek olarak dizi karakteri behlül de halkı üzerinde etkili oluyor.

- akraba ilişkisi hiç aklında olmayan insanlara güzel, maceralı, cici bicili iş gibi gösteriyor bu durumu.

-behlül gibi olamayan erkekler hayata küsüp ozbire ağırlık veriyor.

-behlül saç modası ve sarışın renkli gözlü erkekler moda oluyor.

-kızlar behlül gibi erkeklere bir başka gözle bakıyor.

-behlül gibi giyinmek genç salaklarımızı cezbediyor.

-behlül ün sıkıntısız, maceralı hayatı insanları imrendiriyor.

-insanlar behlül ü izledikçe zeka seviyeleri geri dönülmez şekilde düşüyor.

-tikky kızlar daha da tikileşiyor, oturaklı bayanlar oynaklı bayan oluyor.

-kurbağalar isyan ediyor, inekler süt vermiyor.

behlül lafı bile zeka seviyemi düşürdü. işte öyle şeyler...
    ... talihsiz sokak kedisi
  7. 7.
    (bkz: behlül ün bir kısım halktan feyz alması)
    ... siddartha