bugün

Bedir savaşında Müslümanlara yardım edip savaşı kazanmalarına yardım etmiş olan meleklerdir.

Not: başlık ekşiden arak diyenleri şimdiden meleklere havale ediyorum.

http://www.sorularlaislamiyet.com/…derilmistir.html
(bkz: saydın mı)
(bkz: Bedir de 1000 marjinal var tek tek saydım)
(bkz: Lord of the rings return of the king)
etnik köken olarak türk olan meleklerdir.

vurmayın lan şaka yaptım işte.
uhud da neden gelmedi o melekler?
bu melekler kendi üzerine düşeni yapmış savaşi kazanmalarina yardımcı olmuştur. sonrasında savaş ganimetleri paylaşiminda sıkıntı yaşanmış çok gonulsuz olarak bir külçe altinla ödüllendirilmistir.
başka bir savaşta buluşmak üzere o bölgeyi terketmişlerdir.
istimada sayım sonrası melek sayısında 2 eksik olduğu anlasilmis. bu zamana kadarda 2 tane eksik meleğe ulaşılamamiş. arama ve tarama işlemleri devam ediyor hala.
görenlerin yada duyanların ırtibat kurmalari istenmektetir.

not : eksi rekoru bekliyorum.
bedir'e gelen 1000 melek ışidcilere de geliyor mu acaba? bu hurafelere nasıl inanıyorlar abicim nasıl bi mantık bu?

ac bi kuran oku kuran. seni yaradan rabbinin adıyla oku yahu...
ol diyince olanın 1000 meleğe angarya yüklemesi.
Filistin'deki çocuklar ölürken uzaktan izlemekle yetinmişlerdir.
Ins gaza gelip iside yardim etmezler dedigim meleklerdir.
aynı melekler çanakkale savaşı'nda da yardıma gelmişti, çoğu dinci bunu söyler.
bedir savaşında iki tarafın toplamı zaten 1500 kadar bir şey, 1000 melek haksız rekabete yol açmıştır.

maç seçen futbolcu gibi bu melekler; anca büyük takımlara karşı oynuyorlar.

+ uhud savaşında neredeydiniz ?
- abi işim vardı...

suç biraz da düşünce yapısında; melekler iyiliklerle özdeşleştirilmiş varlıklardır ama sen onlara ülkü ocağı muamelesi yaparsan tabi gelmezler... ıslıkla bin kişi toplayan kürtler islami edition

uhud savaşında veya osmanlı'nın dağılma döneminde gelmediler, gerek de yoktu zaten... coğrafi keşifler yapılıp, matbaa kullanılıp, avrupa aydınlanma yaşarken, sanayi devrimi başında bir melek osmanlı padişahının kulağına o kadar cahilsin ki keşke ölsen deseydi bunlara gerek kalmazdı.
'Aç Kur'an oku' diyenlerin Kur'an okumadığına, okuduysa bile hiçbir şey anlamadığına şahit olduğumuz başlık. Ulan enfal suresi 9. Ayete bak.cahil Gördümde, böylesi bünyeye ağır geldi yeminle.
koşulsuz iman varsa inanmak kaçınılmaz olur.
dursun ali erzincanlı ne kadar içli anlatırdı bu olayı.
ya gelmeseydin yetişemeseydin beni bulamasaydın ne yapardım yarım kalırdım melek.
kur'ân savaşlardaki ilahi yardımdan bahsederken, müslümanların hangi gaye uğruna mücadele etmeleri gerektiğine dair önemli mesajlar verir. hatta kazanılan veya kaybedilen mücadelelerin her iki taraf için ders niteliği taşıdığına dikkat çeker. ilahi yardımla ilgili ayetler incelendiğinde bütünüyle manevi yardımdan bahsedildiğini görüyoruz.

kur'an yardımın gerçekleşmesi veya arzulanan hedefe ulaşılması için " allah'ın nasip etmesi veya etmemesi " bağlamında yardımdan söz eder. müslümanlar samimi bir şekilde allah yolunda mücadele ettikleri sürece allah'ın lütfuyla zafer kazandıklarını hatırlatır, ancak onun yardımını unutup dünyevi çıkarlar peşine düştükleri zaman bu yardımdan yoksun kaldıklarına dikkat çeker.

bu nedenle kur'ân bedir ile uhud savaşı'nda yaşananları bir arada zikreder ve allah'ın yardımının hangi şartlarda müslümanlarla birlikte olduğunu gözler önüne serer. tıpkı resûlüllah'ın katildigi savaşlar gibi, katılmadığı savaşlarda da evrensel ilkelerin her iki taraf için geçerli olduğu şartlarda savaşlar sürdürülmüştür. kur'ân resulüllah'ın katıldığı savaşlarla ilgili açıklamalarda bulunurken, aslında allah'ın koyduğu kanunlarla ilgili ilahi yasaya vurgu yapmaktadır.

böylece herhangi bir gayret gösterilmeksizin başarı elde edilemeyeceğini, arzulanan hedefe ulaşmak için önce bütün tedbirlerin alınmasını ve ardından sebatkâr bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini anlatır.

kur'ân meleklerin yardımına işaret ederken, sembolik dil kullanır ve ilahi yardımı melekler üzerinden somutlaştırarak anlatır. aslında âyetlerde verilen mesaj doğrudan meleklerin gelip savaşması değil, belirlenen ilkeler çerçevesinde müminler hareket ederlerse allah'ın yardımının onlarla olacağına dair mesaj veya müjdedir. böylece kur'ân her şeyin allah'ın koyduğu yasalar çerçevesinde geliştiğine dikkat çeker. bu yasanın özü, hiçbir beşeri kaygı gütmeksizin sırf allah rızası için mücadele etme ve gerekli tedbirleri aldıktan sonra samimi bir şekilde allah'ın yardımına sığınmaktır. müminler bu uğurda mücadele ettikleri takdirde başarı kazanmışlar, ancak uhud örneğinde olduğu gibi asıl gayeden saptıkları zaman acı tecrübeler yaşamışlardır.
uhud savaşında trafiğe takıldığı için gelemeyen meleklerdir.
Gazze’ye de yardıma gelmeleri gerekmez mi?