bugün

en zevkli geçen derslerden olan beden eğitimi, utulmayan anılarla doludur.
-sağ baştan say.
ustunu degistirmek icin sinif kapatmak.
basketboldaki turnike olayının öğretilmeye çalışılması.
beden hocasının olmaması nedeniyle başka hocanın derse gelip bize askerlikte öğrendiği konuları anlatmasıdır.

(bkz: kıt a dur bir ki)
aptal hocanın kolumu çıkarması. lisedeyiz sınıfın en uzunu olarak her hareketi ilk ben yapıyorum, takla atıcaz geri zekalı hoca ters göstermiş beni tutması gerekirken tutamadı boyu yetmedi bende kolumun üstüne düştüm. aptal yüzünden omuzum çıktı.
(bkz: planör duruşu)
kantinde bi elde tespih bi elde çayla izlediğimiz bağyan beden hocası.
(bkz: bu topu kim patlattı)
- voleybol topuna tekme atanları yazdın değil mi??
+ yazmadım hocam belli zaten hallerinden.. terli olanların hepsi.
- ağzına sıçtıklarımmm. çıkın lan şöyle öne doğru. (çat çut çat şırrakkk) koşun lan siz ders bitene kadar. top mop yok bi daha!!
mum duruşu.
sol sol sol sağ sol! kıt a dur, bir ki...
boş beleş bir ders. tek topun peşinde koştuan 70 ergen.kızlar için üşüme saatleri.
şişmanların çektiği eziyetler çoğu zaman yaran anılar olarak akılda kalmıştır.
(bkz: şişmanların mum duruşu yapması)
kasadan takla atma ... en acı olaylardandır .
boy sırasında en başta ve en sonda olan çocuklar.
apışarası kokan soyunma odaları.
durmadan soyunma odamızın kapısının açılması. ( sanki bilmiyorlar içeride soyunduğumuzu, sanki biz de bilmiyoruz kapıyı birinin açacağını )
düz takla, ters takla, planör takla ... *
amud takla diye bir olayı hala unutmamışımdır. yine büyük salonlarda yapıldığı zaman özellikle asker komutan ilişki gibi bir durum yaşanır. sağ baştan sayıldığı zaman ve otuzbir sayısı denk gelene gülündüğü zaman yaşananlar yine ''40 son'' şeklinde bir bitirişle final yapılması en akılda kalanlardır. yine görevli hocaya yoklamayı götürürken oluşan gergin ortam ve ayak sesleri yine unutulmayandır.
soyunma odasında eski sevgilimle sevişmem.
kızların soyunma odasını röntgenlemek.
(bkz: pişmanım)
Turnikeden sözlü olmak.

Yok amina koyayim basketbola kafam basmıyor işte yarım saatlik turnike çalışması sonrası basketbolcular gibi turnike bırakamıyordum.
okulun sattığı eşofmanı evde unutma gafletinde bulunup sınıf nöbetçisi olmak. hani eşyalar falan var ya? çalınmasın diye bekçi olmak, uyumak.*
hoca ve tangası. tanga ilk hocada görüldüğü için bu da kronik bir hal aldığı için, ikisinide ayrı ayrı hatırlıyor insan.
(bkz: eşofman altının üstüne pantolon giymek)
(bkz: voleybol topuyla futbol oynamak)
(bkz: basketbol topuyla uyuz kızın kafasını yarmak)
güncel Önemli Başlıklar