1. 1.
    cevabı merak edilen sorunsaldır. daha askerlik yapmaktan korkan bu eziklerin olası bir savaş durumunda silah bilgisi de olmadığından götüne baka baka kaçıp ailesini de arkada bırakacağı durumdur.
    2 -8 ... kan tutan kasap
  2. 2.
    bedelli yapanlar korktuğu için yapıyor zanneden mal sürüsü nasıl koruyorsa öyle koruyacaktır.

amına koduğum askerde 1 yıl patates soyup komutanın ameleliğini yaparak vatan borcu ödedim sanıyor.
    6 -2 ... system error
  3. 2.
    Bedelini ödeyerek.
    4 ... rabb in gordukleri
  4. 3.
    aldığı eğitimin 1 yıl askerlik yapan kişinin aldığı eğitimi ile farksız olduğu için aynı şekilde koruyacaktır. askere gitmediği nasıl belli tek hücreli yazarımsının.
    1 -1 ... fastest man alive
  5. 4.
    askerde tuvalet temizleyip, devletin parasını boşa harcayan gavat entrysi. Bu patatesler nasıl koruyacaksan bizde öyle koruyacağız.
    1 -1 ... erasmusluturkish
  6. 5.
    1 sene askerlik yapan her gün savaş eğitimi mi alıyor? hayatı herkes aynı yaşamıyor, her insanın sırtlamak zorunda olduğu FARKLI sorumlulukları var hayatta.
    1 ... camasir suyu kokan kadin
  7. 6.
    Kurtuluş savaşında bir çok mehmetçik çiftçi köylü memur idi ama başardılar
    O günler inşallah gelmez o gün geldiginde onlarda başarır nedenmi

Her türk asker doğar.
    ... banav
  8. 7.
    Bize ne lanet olalar.
    ... mr forever happy
  9. 8.
    2. celp amasyada sıktığım 3 merminin içindeki baruz zerrecikleri kadar silah sıktım bu yaşıma kadar. askerliğin de bana zırnık faydası olmadı. namusumu korumak için askere gitmeye gerek yokmuş onu anladım. insana kendi şerefi yeter. şerefi olmayan da şerefini askerlikte arar.
    1 ... bircisimyaklasiyor
  10. 9.
    Tabiki Askerlikte yaptığı gibi Bedelini ödeyerek. Para verip askere gitmeyenler olduğu gibi, para kazanmak zorunda olduğu için askere gidenler de var. Üzücü olsada yapacak bir şey yok.

Edit 1: param olsa ben de gitmem.
    2 ... apollon hazretleri