bugün

toplumda infial yaratan her terör saldırısı sonrası gol sevincinde asker selamı yapan futbolcudur. dünkü galatasaray- gaziantepspor maçı öncesinde futbolcular polislere kafanfiller vermiş olması, selçuğun bir polisi taraftarların yanına götürmesi bunun ayrıca bir sosudur. gol atan yasin öztekin de asker selamı verip, polislere sarılmış. biliyoruz ki sadece yasin değil, hemen hemen her futbolcu bir şekilde askerlik yapmıyor. ama konu milliyetçiliğe, vatan sevgisine gelince mangalda kül bırakmıyor. bana kalsa askerlik tamamen profesyonelliğe geçsin, ayda 1500 lira kazanan işçi de, 100 bin euro kazanan futbolcu da askerlik yapmasın.
Ona bakarsan insanlığı da parasıyla bedelli yapıp da "insan" sıfatıyla dolaşan bir yığın canlı var.

Orada asıl anlatılmak istenen çok farklı bir şey, o yüzden gereksiz konuşmanın anlamı yok.
türk halkının popülist hareketlerde nirvana'ya varmasıdır.

%99 müslüman olduğu iddia eden ülkede ülkede yalancılık, ikiyüzlülük, oportunizm tavan yapmış.
haysiyetsiz bir adamdır. kardeşim bırak şu milyonları da git altı ay bok temizle. tinerci silah arkadaşlarınla takıl ama hepsine bir şeyler yedir ki bacağına saplamasınlar bir tane.

askerlikten muzdarip bir adam olarak parayı basıp askere gitmeyen herkese sonuna kadar hak veriyorum. gidin önce insan Hayvan ayrımını yapın aq. sonra helikopterden helikoptere atlarız.
Şovmenliktir. Başka bir şey değil. Evet.
erkegin orospusudur.
Önyargılı yaklaşılmadığında gayet normal bir durumdur. Asker ve polislere destek olmak, onlara sahip çıkmak ya da acılarını paylaşmak için illa askerlik yapmış olmak mı gerekir? ben mi? şubatta askere gidicek birisi olarak söylüyorum bunları.

Daha geniş ölçekte düşündüğümüzde; acaba askere gidip patates soyan, tuvalet temizleyen, ot toplayan biri mi vatana daha çok hizmet etmiş, fayda sağlamıştır, yoksa türkiye şartlarında pek az sayılmayacak bir meblayı devlete direkt ödeyen, askerde geçireceği zamanda da çalışıp hizmet üreten, ekonomiyi canlandìran biri mi ?
sadece nizami bir selam verilmediğini dusunmekteyim. yapiyorsunuz aferin yapin ama bu selami duzgun vermeyi oyrenin.turk milleti yararina yapilan herseyide destekliyorum.
gözümde asla bir bilal oğlan olamayacak olan futbolcudur. futbolcunun ki gene adrenalinden meydana geldi dersin o anın gazı ile yaptı der geçersin. bu bilal oğlanın babası sürekli şehit olmanın faziletlerinden falan bahsediyor sürekli şehadet şerbetinden bahsediyor ama uşakların birisi çürük belgeli ki belge belden aşağısında büyük sorun var diye verilmiş ancak 1 sene sonra çocuk yapabilmiş diğeri de işte bilal..
selam da veremezler aslında, askerlik yapanlar şu tabiri bilir "götün görünüyor" öyle selam verirler, hiç yapmasalar keşke.
Bedelliyi çıkartan siyasi iktidarlara konuşun.

Ayrıca eskiden bedelliler kışlaya girer ve ciddi eğitim alırlardı.

Fetö'cü 100 general de tam askerdi!!! Bordo bereli komutan dahil.

Bu işler gönül işidir!

Vatan sevgisi iğmandandır.
kendinden daha gerizekalı olanlardan beslenir.
bedelli yaptı diye ölen askere saygısızlık yapmamış futbolcudur. durumu olmayan insanların parası olmadığı için askere gittiğini biliyordur.

en azından...

neyse.
aktroll ve fblilere dert olan futbolcu.