1. 1.
  çocukluk arkadaşımın hayatını kabusa çeviren kişidir kendisi. bedelli askerlik konusunda benim de itirazlarım var ancak kız vermem demek ne lan.
  ... yildirim ekipler amiri kemal
 2. 2.
  eşcinsel evliliğe karşı baba gibi babadır.
  3 -8 ... tinerci terbiyecisi
 3. 3.
  ha bedelli yapmış ha pembe tezkere almış aynı şey olduğunu bilen baba gibi babadır.
  3 -1 ... forza antalyaspor
 4. 4.
  Salakliktir. Lan adam imkani kullanmis ne var amk.
  3 -2 ... surekli silinen adam
 5. 5.
  adamdır. ben olsam ben de vermem.
  3 -1 ... true
 6. 6.
  bedelli yapan adam zengindir. baba da gerizekalı dır. ne güzel bulmuş kızına zengin kocayı, hala laf yapıyor hehe.
  -2 ... arkasindankonusulanadam
 7. 7.
  En doğrusunu yapan babadır. Herseyin kolayına kacan adama kız verilmez. Ayrıca bu kutsal görevi yerine getirmeyen adamı, ben çevremde bile tutmam.
  ... sage mode
 8. 8.
  Askerlik konusunda hassas bir babadır. Bedelli askerlik konusunda suç veya kusur aranacaksa bu hakkı kullananda değil, ekonomiyi iyi yönetiyoruz diye milleti keriz yerine koyan, binlerce şehit varken, toplumun sosyal yapısı malumken zırt pırt bedelli askerlik hakkı tanıyanlarda aranmalıdır.

  Edit: gerçeklerden rahatsız olan yandaşlar eskiyi basmış.

  Edit 2: akıllı babadır kızı zengin koca bulmuş kısmına katılmıyorum. Son bedelli 18.000 TL Di. Çok kişi kredi çekip ödedi. Bi kaç tane işe yaramaz çulsuz tanıdığım var.
  -2 ... realdeal
 9. 9.
  iki ihtimalli bir tercihtir.

  vermez : işsiz güçsüz bankadan kredi çekip veya direkt babasının sırtına basıp yaptıysa o adama kız değil karpuz bile verilmez..

  verilir : adamın işi gücü vardır mevkisi vardır bir yerde mecbur kalmıştır bunu yapmaya verilebilir.

  vatan borcudur eyvallah odur budur şudur hepsine saygı duyarım. 18 ay yaptım bende birçok şeyden feragat edip ancak istisnalar var gerçekten. bizzat benim arkadaşım irice müteahhitlerden bir tanesi idi ancak bedelli vs olmadığından yaşı tutmadığından bir şeylerden yanımda 18 ay süründü benimle beraber zamanında. adam oraya gitmese misal o 1 sene içerisinde veya ne kadarsa şimdi askerlik işte o süre zarfında memleketine çok daha faydalı olabilecekse gitmesin. iş adamıdır bilmem nedir var böyle insanlar daha 25-30 yaş aralığında babasının yerini falan almış yüzlerce işçi çalıştırıyor vs.
  6 ... mel mel bakan gibson