1. 1832.
    Gidecektim gidemezsin sen dediler bende gitmiyorum.
    ... beyaz baretli mehmet aga
  2. 1833.
    Şu aralar daha gitmeden strese sokuyor beni.

Basvurumu yapıp yapmamak arasında kararsızım. Derslere adapte olamıyorum son bir haftadır. Ne zaman alacakları belli değil. Her celp dönemi kurbanlık koyun gibi bekle adım çıkacak mı diye. Dersleri kaçırmak büyük sıkıntı zira bizde laboratuvar dersleri var. Bilmiyorum ne olacak?
    1 ... muhendis tarihci
  3. 1834.
    eskiden askerliğini yapmayana kız bile vermezlerdi nasıl bu hallere düştük.Nizamiye den girerken astsubaya selam çakan çocuklardık biz askerden sonra da ayrılmadık whatsapp grubumuz var.Bedellilerin anlayamayacağı olay.
    -1 ... kanatlandirmayanredbull
  4. 1835.
    15 bin tl verip de kurtulanları gördüğümde askerde çektiğim acılarımın 15 kat daha depreştiği durum. Ulan bizim arkadaş askerde kafayı sıyırdı, çocuk contaları yaktı. O ölenler, sakat kalanlar, mobbing görenler boşuna mı yaşadı bunları?
    Askerde günleri, nöbetleri saymakla bitiremedim, hanımdan uzak kaldım, ufak çocuğumdan uzak kaldım, tuvalet temizledim, yaprak süpürdüm, karların altında saatlerce nöbet tuttum, soğuktan hastalandım perişan oldum, amına koduğumun tinercileri ile aynı koğuşta kaldım, onları idare ettim, orospu çocuğu komutanların bana bulaşmalarını yaşadım. Tüm bunlar 15 bin tl'cik için miydi be? Ulan ayda kazanıyorum o parayı. Biz vatan millet sakarya dedik, vatan görevi dedik görevden çekinmedik. Ama bedelli çıkarıyor hükümet ve bizim o kadar çektiklerimiz, sabrettiklerimizin beyhude olduğunu görüyorum. "Bedelli çıkarırsak şehit analarının yüzüne nasıl bakarız?" diyen kimdi acaba?
    1 -2 ... kingman400
  5. 1836.
    Çıkartanlar vatan millet Sakarya deseydi çözüm süreci yaparlar mı?
    1 -1 ... beyaz baretli mehmet aga
  6. 1837.
    (bkz: ziyaaa)

Ulan nerdeymiş o ölenler sakat kalanlar. boş boş konuşmayın.
    Operasyona dağa taşa artık sadece sözleşmeli erler ve uzman çavuşlar gidiyor. Onlara bir şey olduğu yok ölüm kalım olayı ayda 1 ya yaşanır ya yaşanmaz o da 600 bin kişilik tsk'da sana denk gelmez korkma.

Kardeşim askerlik dediğin 3 bölümden oluşur.
    1-)içtima; günde minimum 4 kere yarım saat ayakta dikilme ritüeli.
    2-)Angarya iş. Onu taşı bunu getir şunu götür.
    3-)nöbet
    -1 ... mbappe for president