1. 1883.
  16 Ekim tarihinde Antalya askerlik şubesinde işlemlerimi tamamladım.

  ben randevu almıştım fakat yine de nizamiyede fiş ile sıra alın dediler, aldım. zaten benimle birlikte bekleyen 5 kişi anca vardı, hemen sıra geldi. evrakları ve dekontları teslim edip tecil bozma işlemlerini tamamlamak 15 dakika kadar anca sürdü. sonra eve gelip yoklamamı yaptım internetten, 10 dakika sonra da aile hekimine muayene de oldum ve işlemleri tümden bitirdim. Hepsi 1 gün sürdü. Yalnız aile hekimi onaylasa bile E devlet sistemine düşmesi ve ışıkların yeşil yanması 2 hafta sürdü. Boşa panik olmayın.

  21 gün kalkar mı kalkmaz mı bilmiyorum fakat, Türkiye gibi 3. Dünya ülkesinde asıl gelmesi gereken vicdani retken(aihm'nin kararı da bu yönde), ölüme değil sıtmaya razı olarak, kafamda 21 günün kalkacağı ihtimalini bitirdim ben. ailesinde 2 asker emeklisi, 1 aktif göreve devam eden biri olarak o kapıdan içeri giren herkesin 21 günde ne yaşayacağını, psikolojik olarak ne kaybedip ne kazanacağını az buçuk biliyorum, kışlanın kapısından içeri girerken mantık, onur, insan hakları, hürriyet, adalet ve eşitlik gibi kavramları askıya alıp post survival-slaver bir hayatla kazasız belasız 21 günü atlayıp eve dönmeye çalışacağım, bence siz de böyle yapın, boş umutlara kapılmayın.
  ... kizil kurt
 2. 1884.
  iyi parti'nin 21 günün kaldırılması ve 3+6 ay tek tip askerlik içeren kanun teklifinin meclise sunduğu askerlik çeşididir.
  1 ... sportinggidon
 3. 1885.
  Ülkedeki birçok konuda geçerli olan "-miş gibi" yapılan iştir. Yapılan askerlikmiş gibi, toplanan para hazineye gidecekmiş gibi ama ikisi de değil.
  3 ... aalper
 4. 1886.
  21 değil 19 gün.ama zor bir 19 gün.herseyinizi tastamam alın orda hazırlıksız yakalanmayın.
  1 ... littlephony
 5. 1887.
  devlete şuanda askerden çok para lazımken, bedelli askerliği eleştirenleri anlayamadığım askerlik hizmeti.

  e bunu getiren senin seçtiğin adam. bana verilen bir hak bu. neden kullanmayayım? sen imar barışı için kaçak ruhsatsız evinin ruhsatını alırken bir şey yok ama değil mi? senin işine geliyor çünkü.

  bedelli askerliğe karşı çıkanlar, kendilerine bu hak tanınmamış, gidip 15, 18 ay boş tüfekle nöbet tutmuş, patates-soğan soymuş kişilerdir.
  3 -1 ... bahtsizeskimo
 6. 1888.
  Şimdi geçmez o kadar zaman!
  -1 ... benimhalaumudumvar
 7. 1889.
  Gittim geldim. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.
  ... orgazm kazim
 8. 1890.
  karşıyım. askere ihtiyacın mı yok? yığılma mı oluyo?

  süresini belli seviyeye çek madem. ama parayla olmaz bu iş.
  1 ... saldirayterk
 9. 1891.
  vatanımıza biri göz dikse onlara da mı para verip kaçacaksınız.
  2 -1 ... duygusal masturbator
 10. 1892.
  şu 21 günü de kaldırsalar da iyice bir rahatlasak. bir de 1 yıl askere giden enayiler var aq.
  1 -1 ... l or d