1. 1.
  dışardan bir adam gelse lafta vatan millet sakarya diyip mangalda kül bırakmayan adamların bedelli askerlik yapmak icin götünü yırtan adamları görse vay aq bu nasıl bi döneklik der ve götüyle güler simdi bedelli yapacaklar bana sallayabilir onlara da sey diyorum ayni seyi baska birinde gorsen aynisini dermisin demezmisin ben kalıbımı basarım ki dersin bazi insanların özel sebepleri var onlara lafım yok özel sebep dediysem is guc falan degil hastasi falan olani kastediyorum.
  ... ganyotcu
 2. 2.
  Özel sebepler olmasa bile, işim gücüm olmasa bile 12 gidip askerlik yapamam baba. 12 ay askerlik ne yahu. Kendine zararı bırak, devlete zarar. Yeni sistem geliyormuş galiba. 3 ay askerlik yeter.
  1 ... subjektifadam
 3. 3.
  Askerde komutanların kölesi mi olucaz yha diye kivirirlar. Şu sıralar bu revaçta. Bedelli muhabbeti olmadan önce yani askerliğe mecburken öyle düşünmüyorlardı ama. Hayat ışte fırsatını bulan anında değişiyor.
  Yapılan her kahbelige bir kurşun borcunuz olsun!
  2 ... picleme
 4. 4.
  haklisin kardesim 12 ay abarti biraz demeye calistigim şey bedelli yapan kötudur demiyorum her muahbbetinde vatan millet sakarya edebiyati yapan asıp kesen adamlarin yapmasi hosuma gitmiyor yoksa isteyen yapmasin bu ülke askersiz kalmaz zaten .
  1 ... ganyotcu
 5. 5.
  Götümün milliyetçisidir. Hiç boşuna ama öyle ama böyle diye maval okumayın bana. Mayına bastığı için kopan ayağına değil de bir daha operasyona çıkamayacağına ağlayan gariban askerleri gördü bu gözler kalbinizi kırarım.
  ... ecinni