1. 1.
    sadece ve sadece 15000 tl para yatırıp 21 gün askerlik yapan birtakım şebeklerin çekmiş olduğu bedelli askerlik videosudur.
    https://streamable.com/qmq4m

bunlardan ne memlekete, ne kendi ailelerine fayda gelmez.

ulan o goygoy yaptığınız, askerlikle alay ettiğiniz, küfürlü konuştuğunuz koğuşlarda, yataklarda şehit olmuş, gazi olmuş vatan evlatları yattı.

biri de diyor ki; "sakın askere gelmeyin..."

amın evlatları sizi...
    22 -12 ... tengir budun
  2. 2.
    amk. conconları.
    3 -1 ... scaglard
  3. 3.
    15 bin lira verip askerlık zor gelmeyin felan diyen salaklar.
    6 ... smokelanax
  4. 4.
    yeni tasarı ile askerlik sürekli bedelliye dönüyor. bunlara çok görmeyin. bundan sonra sistem bu.
    1 -2 ... saldirayterk
  5. 5.
    Kardeşim bedelli gidiyor, böyle bir şey yapsa eşşek sudan gelinceye kadar veririm odunu şahsen.

Şebekliktir bu.
    6 -1 ... flat head
  6. 6.
    Bedelliyi savunanlardan biriyim.
    Fakat türkiye' de yanlış giden bir şey var. O da "parasını verdim amina koyarim her şeyin. Hicbir şey umrumda olmaz" düşüncesidir.

Askerlik diyoruz hepsinin elinde telefon var.
    Disiplin, vatani hisler zaten hak getire.

Ha bu arada askerlik de yaptım.
    8 -1 ... insan olmaya ceyrek kala
  7. 7.
    kaldırın şu 21 günü. hak etmeyen ve arzulamayan hiç kimse şanlı türk ordusunun şerefli üniformasını sırtına geçirmesin.
    5 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
  8. 8.
    Bedelli mi evet bedelli.

Veriyor musun parasını evet bir şekilde.

Ama askerlik bunun neresinde.

Devlette kabahat bunlara 21 gün temel eğitim vereceğim diye kışlaya kapatıyorsan eğer; ver o taşşaklı eğitimi, kural nizam ceza teşvik ödül yaşat bu tayfaya.

Amk yat saatinde koğuşta akıllı telefon ile taşşak muhabbeti çekmek nedir?

Yapsın bakalım o kısa dönem ya da uzun dönem askere giden arkadaş; eğer adam gibi komutanı varsa başında o "bedelsizler" ne bedel ödüyor. Bu adamlar can değil mi.
    Lan askere başlarken soğuk su içmeyeceğine, elektrik prizine kalem sokmayacaģına dair belge imzalatıyorlar; kaldı ki şu videoda yapılan saçma hareket isteseler adamın götünden kan alırlar.

Ama şimdi o askerlik de yok arkadaş; babam ya da abilerimin zamanında anlatılan askerlikle şimdiki askerlik arasında dağlar kadar fark var.

Korkmayın profesyonelleşiyoruz, gidin askere bir şekilde.
    2 ... babacarlos
  9. 9.
    15 ay yaptım bu kadar şımarmadım aga. rezillik.
    6 ... kafam bir milyon
  10. 10.
    ulan 21 gün yalandan askerlik yapıyorsunuz bir de bir halt yapmışsınız gibi video çekiyorsunuz. askerlik dalga kukara yeri mi azıcık üstünüzdeki üniformaya geçmişinize saygınız olsun biraz. 500 metre süründürselerdi sizi görürdünüz gününüzü gıkınız çıkıyor mu ya da istikamet aldısalardı.
    4 ... potansiyel amele 2