bugün

sadece ve sadece 15000 tl para yatırıp 21 gün askerlik yapan birtakım şebeklerin çekmiş olduğu bedelli askerlik videosudur.
https://streamable.com/qmq4m

bunlardan ne memlekete, ne kendi ailelerine fayda gelmez.

ulan o goygoy yaptığınız, askerlikle alay ettiğiniz, küfürlü konuştuğunuz koğuşlarda, yataklarda şehit olmuş, gazi olmuş vatan evlatları yattı.

biri de diyor ki; "sakın askere gelmeyin..."

amın evlatları sizi...
amk. conconları.
15 bin lira verip askerlık zor gelmeyin felan diyen salaklar.
Kardeşim bedelli gidiyor, böyle bir şey yapsa eşşek sudan gelinceye kadar veririm odunu şahsen.

Şebekliktir bu.
ulan 21 gün yalandan askerlik yapıyorsunuz bir de bir halt yapmışsınız gibi video çekiyorsunuz. askerlik dalga kukara yeri mi azıcık üstünüzdeki üniformaya geçmişinize saygınız olsun biraz. 500 metre süründürselerdi sizi görürdünüz gününüzü gıkınız çıkıyor mu ya da istikamet aldısalardı.
21 gün askerlik yapan bu maymunlar anılarını da 21 sene anlatır dururlar. lan bari parayla yaptırdınız şunları nizamiyeye hiç sokmadan askerlik yapmıştır kağıdını verseydiniz be.
Hemen kıskanan fakirler doluşmuş. Size ne kardeşim? Adamlar eğleniyor ışte!
Devlet acayip bozdu bedelliler müsteri devlette hizmet sektörü gibi çalisiyor bu olayda bas parayi tasak kebabi yap paran yoksa nöbet tut soguktan don kazaya kurban git bu böyle olmaz.
tebrik ettiğim, adam gibi adamların videosudur.
Bedelli askerlik olayina millet niye bu kadar takılıyor anlamıyorum.

Devlet böyle bi yasa çıkarmış adamlar da kullaniyo parası olanin jipe binmesi gibi bişey paralı adama jipe binme mi diyelim.

Madem böyle bişey var parasini ver hiç gitme hem bedelli yapiyosun hem de 21 gün gidiyosun gereksiz vakit öldürüyosun.

Ha diyelim yeni evlendim yada küçük çocuğum var veya şirkette önemli bir pozisyonda çalışıyorum ben de bedelli yapardım mk.
hayatlarına atraksiyon gelmiş çomarların.
Tamam yaptıkları şebeklik ve edepsizlik, buna itirazım yok ama neden bu kadar gündem oluyor ve neden bizim hayatı yaşamayan herkese bu şekilde ateş püskürtüyoruz anlamıyorum! ben de henüz askerliğimi yapmadım belki bu şekil belki de şu şekil yaparım ama bu biraz da şans işi ama hangi askerlik çeşidini yaparsam yapayım Vicdanım yine de rahat olur! bu eleştiriyi yapanlar o zaman belediye otobüsü Yerine her gün lüks arabasıyla işine giden insanlara da küfretseler değişen bir şey yok! ne bekliyorsunuz yani, herkes bizimle aynı hayatı aynı olayları mı yaşasın?