1. 11.
    Demek ki enflasyon % 100 artmis görülen o ama memura emekliye %20.
    7 -1 ... karton toplayan cocuk
  2. 12.
    yaş 25 bedel 31343.
    ... kazangap
  3. 13.
    hahahah zenginlerin hayatlarını koruyacakmış bak laflara bak.

ulan armut, sigara izmariti toplayarak mı koruyacaksın? yoksa patates soyarak mı? yada dur dur tik tok videosu çekerek korursun vatanı.

bedelli için yüksek bir fiyat.
    6 -5 ... turevoperatoru
  4. 14.
    Sonuncu neden o kadar ucuz oldu onu anlamadım zaten. Min 25 olması gerekirken 15 bine bağladılar. 25 30 Normal bir ücret.
    1 ... ultraviyole
  5. 15.
    bedelli askerliğin 31 bin 343 tl olması

Kızlar ve polisler olan bitenleri okurken...
    6 ... cikolatalidonut
  6. 16.
    (bkz: küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)
    2 ... pactasunt servanda
  7. 17.
    Şuanda askerlik 6 ay bedelli 1 ay+31bin yani 5 ay:31 bin(bir ikinci el araba parası.)

iyi olmuş ama.
    1 ... marshal walter model
  8. 18.
    Gerçekten yıldık artık

Her sene askerliğe yeni düzenleme geliyor canını sevdiğim ülkesinde. Ya bedelli çıkar, iner ya bedellinin fiyatı değişir.

Ya askerlik süresi değişimi konuya alınır ya bedelli süresi değişir...

Düzgün bir sistem getirin ya komple profesyonel olsun askerlik yapan alsın parasını yapmayan da para vermesin. Hem insana zorla askere gideceksin diyorsun hem de tamam gitmiyorsan para ver diyorsun. iyi de bu vatani görev değil daha çok soygunculuk olmuyor mu?

Askere gitmek isteyen yine gitsin. Ben illa para alacağım hiçbir yol kurtarmaz deniyorsa da 3 ay zorunlu 3 ay isteğe bağlı gibi bir sistem yapmak yerine aynı modelden devam etmeli mümkünse hiç eğitim verilmemeli.

Ülkede neden acaba hiçbir şey tam yapılamıyor.
    3 -1 ... keyf kahyasi
  9. 19.
    15 ay yaptık, kafamız rahat.. derdi olanlar düşünsün.
    -5 ... esmer cocuk
  10. 20.
    Asıl ilginci bedelliyle dövizliyi aynı paraya getirmeleri olmuş. 2 bin euro neyinize yetmiyordu lan.
    2 -1 ... rioo