1. 54.
    Yedek subaylığı da ayağa düşürecek sistemdir.

Her lisans mezunu yedek subay olacaksa o iş yaş.
    1 ... saint andre
  2. 53.
    artık sadece zenginlerin yapacağı söyleniyor ama benim 15 bin liram da yoktu zaten. yani benim için yine parası olan yapıyordu. o yüzden fark etmeyen durum. sanki herkesin 15 bin lirası var da 31 olunca zenginler yapıyor oluyor. eşitlik böyle müphem bir şeydir. tabii askerliğin tamamen kalkmasını beklemek de çok ilerici ve optimistik bir düşünce olacaktır.
    3 ... hicin evladi
  3. 52.
    gördüğüm en aptalca sistemlerden biri. okumamış 5 ay yapıp dönüyor okumuşa 1 sene zike zike yapacaksın diyor. bedelli isteyene 30 bin diyor üstüne de 1 ay kışladasın. e ne anladım o işten?

bu sistem okumamış yoksul kesim ve tuzu kuru küçük kaymak tabaka hariç herkesin zararına buna devlet de dahil. uzun süre kalmaz değiştirilir elbet ama bize denk gelmeyecek sanırım. tıpış tıpış 1 senemizi heba edeceğiz amk.
    1 ... caranthir
  4. 51.
    Bizim birader tam zamanında 15 e kapattı.
    1 ... flat head
  5. 50.
    Zengin piçler hariç kimsenin bedelli yi tercih etmeyeceği sistemdir.
    1 ... dandanakandadamdandamaakanadam
  6. 49.
    Ben bir kadın olarak 5 ay gitmeyi düşünüyorum, vatan bu vatan?
    2 -3 ... abyssos onsra
  7. 48.
    Sonunda ümmetin lideri vatandaşlarına süprizini yapmıştır.

hayırlı olsun...

(bkz: Çıkarların bittiği yerde çirkeflik başlar)
    14 ... aromalicilek
  8. 47.
    "15k ile götü son anda kurtarmışız" diye düşündüren hadise.
    ... double cross
  9. 46.
    15.000 tl verip 2.celpte askercilik oynamis bunyem icin hic de sikimde olmayan durumdur. Hem 15.000 verip hem de askere mi gidecegim diye duyar kasan gebesler dusunsun aq.
    1 ... doblocu eniste
  10. 45.
    Ben kelepir fiyattan kapattım. Gerçi doktor raporu ile askere gidemedim ya neyse.

(bkz: esansiyel tremor)
    ... cikolatalidonut