bugün

görsel
Gelirler…

Bazen kafa dağıtmak için fare kapanı yapma videoları izliyorum. Çok sağlıklı bir durum olmadığını yazınca fark ettim.
Camızcı serkan'da yazıyor. Pazar günü görsen zahit berke'lerin, eva neva'ların babaları filan hep kuyrukta.

Pasuma vardı pasuma, işte orası güzel yerdi. Bu camızcı mamızcı hikaye. Hey gidi.
peynir bahalı kapana margarinli ekmek koyun.
hayat mottosu yapılması gereken sözdür. evet.
Bunun bi de bedava ultra luks ucak versiyonu var.
insana havadan para yağsa çalışır mıydı sorusuna verilecek en güzel cevaptır.
bana göre türkçe muadili olan atasözü ekmek aslanın ağzında, olan söz.
(bkz: splinter usta)
kişisel gelişim koçlarının bol bol kullandığı sözdür.
hayatta uğraşmadan, didinmeden, yorulmadan güvenli yollardan hiçbir şeyin elde edilemeyeceğine dair anlamlı bir söz, zaten çoğumuz bunu yaşayarak gören insanlarız. babadan oğula nesil olan küçük bir azınlık grubu var tabi bedava peynirler kendilerine fare kapanında değil altın tabaklarda sunulan, e onlara da kafamız girsin. başka da bir şey demem.
ya da "belki de peynir yemekten vazgeçmelisin."
ya da "son pişmanlık neye yarar"
çinceden anca az önce tercüme edilebilmiş atasözüdür.
güzel bir çin atasözüdür.
the way of the gun filminde benicio del toro söyler bunu çatışma öncesi içkisini son defa yudumlarken.
hiçbir şeye kolay ulaşılmaz, kolay ulaşılır gözükenin ardında bir tuzak vardır diyen söz. ahmet şerif izgören kullanmış, o'ndan duymuşuzdur. ha doğrudur, yanlıştır tartışılır.
onunda bir bedeli vardır.
ahmet şerif izgören'in avucunuzdaki kelebek seminerlerinde mücadele ruhunu vurgulamak için kullandığı çarpıcı atasözü.

http://www.youtube.com/watch?v=i3BNwJ5FQaA
ekmek elden su gölden yaşayan varlıkların ancak hayvanlar olabileceğini,insanın çaba göstermeden bişeyi elde etmesinin imkansızlığını anlatan özlü söz olsa gerek.
bedava kazanılan şeylerin de bedellerinin olduğunu anlatan sözdür. eğer gerçekten böyle bir özlü söz varsa.
bir rus atasözüdür. fare ve insan arasında farkın olmadığını kanıtlar.
güncel Önemli Başlıklar