1. 1.
    ne yazık ki toplumumuzun bedava algısını ve bedava sevgisini ele avuca sığmayan gürbüz bir velete benzeten tanım.

"abi bedava kutuplarda da olsa gidip alınız demiş atalarımız" diye uyduruk bir meseleden suçu atalara atmak ve bu durumdan sonra kendine zemin yaratmakta da oldukça yaratıcıyız. bu nasıl bir bedava sevgisidir böyle?

şimdi elinize bir torba alıp herhangi bir toplanma merkezine gidip sabit bir noktadan " bedava fotoğraf makinesi dağıtıyorum" diye bağırın adam fizan'da olsa koşmaya başlayacaktır. bedava girişimi sonuç olarak yağmayla ve belki de linç girişimiyle sonuçlananacaktır. o an sanki bütün vatandaş bedava fotoğraf makinesi düşülüyormuş hissine kapılacaksınız.

bu durumu yeni açılan mağazalar çok iyi kullanıyor. ortaya nasıl da utandırıcı görüntüler çıktığını görüyorsunuz. şimdi de e-castig sitesine çılgınlar gibi saldıracaklar. adamların reklamını tavana vuracaklar, hepsi birer sevgi yumağı olacaklar.

başarılar...
    -1 ... talihsiz sokak kedisi
  2. 2.
    +beyfendi yeni ürünlerimizden tatmak istermisiniz?
    -yok almayayım ben
    +ama bedava
    -öhm tadına bakmazsam ayıp olur ver bakalım bademlisinden
    1 ... sorry for this
  3. 3.
    Bedava zehir versen içecek durumda ki insandır.
    ... kafam 1 milyon
  4. 4.
    nerde beleş, oraya yerleş felsefesini benimsemiş kişidir.
    ... belki
  5. 5.
    -beyefendi almaz mısınız?
    +bu ne be.
    -yarr.k afedersiniz.
    +hmm yok almayayım ben.
    -ama bedava.
    +vallamı eee öhm ee ver bakalım.
    2 ... kulak kiri
  6. 6.
    beleş mezarların bile toplu mezara dönüşeceği ve soykırım iddialarının ortaya çıkacağı açgözlülüktür.
    ... ulu dagci