bugün

şayet bahsi geçen kişi sizseniz, içinizi mutlu edecek, sıkıntızı alacak, moralinizi yükseltecek ve yüzünüze hoş bir gülümseme getirecek olan durumdur. gözünüzü ayırmak istersiniz, ayıramazsınız. zaten onun gözlerini ayırmaya hiç niyeti yoktur. onları kırpmaz bile.
sinir bozucudur . heleki birde mız mız bi bebekse hiç çekilmez .
bir de bunun kötü kötü bakışlara maruz kalındığı versiyonu vardır. o zaman kötü hissedersiniz " ulan ölecek miyim ben? " dersiniz. yok yani koskoca tren neden bir bebek tip tip bana bakar ki.
"Acaba söylediklerimi anlıyor mu?"diye düşündürür kimi zaman.
sizinde ona kaşınızı karartarak bakmanız ile son bulacak bakışlardır.
sizin ona baktığınızı fark edince güzel bir ana dönüşecek fenomen.
kişinin yediği bohları aklına getiren, vicdanıyla baş başa bırakan durumdur.
(bkz: ne bakıyon lan diye bebeğe girişen piskopat)
bir yaramazlık habercisidir. bu canlılar insanı hipnoz etmeye çalışır. dikkat etmek gerekir.
hrıstiyan inancına göre doğan her bebek günahkar doğuyormuş.sonra arındırmak için vaftiz ediliyor.bizim bebeler vaftiz de edilmiyor böyle kötü bakıyorlar.nası kötü bakıyorlar.insan korkuyor.
bebeğe karşı şebeklik yapıp gülmesini sağlamaya çalışmak gibi bir durum oluşturabilir.
görsel
etrafını anlamaya çalışan bebeğin doğal davranışıdır..
göz kırpıp gülümsendiğinde tatlı bir gülücükle karşılık bulur.
bi yandan da çok komik bir şey olmuş gibi katıla katıla gülüyor ve siz 'ne gülüyorsun ya' derken daha da artıyorsa kahkahası, sizi özlediğini söylemek istiyormuş. seviniyormuş kereta.***
" ne var ki bende de böyle şapşal şapşal bakıyor bu insanlar bana ya! " diye iç mi geçiriyor acaba diye merak ettirir.
bazen öyle bakışlardır ki bunlar bünyeye i know what you did last summer sendromu yaşatır.
agzını burnunu yemek istersin.
mutlu edendir,mutlu etmesi gerekendir. meleklerin yeryüzüne yansıyan halidir belki bebekler,sevilir.
dünyanın en tatlı, en şeker sinir bozucu bakışıdır. annesinin omzundan size bakar öyle gözlerini bile kırpmadan. keşke tüm bakışlar böyle masum olsa.
gülümsediğinizde size gülümserler ve artık gözleri başka biri dikkatini çekene kadar sizin üzerinizdedir .
kendi çocuğunuzsa tarifi yoktur bunun, allah herkese hayırlısıysa nasip etsin diyorum.
Kişiyi hafızaya alır ve yeterince büyüdüğünde intikam için dönecektir. 3 saniyeden fazla göz teması kurmamak gerekir, tehlikelidir.
insanlık ilişkilerini daha çözemediği için hiç çekinmeden bön bön bakıp durur öyle. eğer çirkin bir bebekse korku verici bile olabilir.
merak ve tanıma çabasındandır.