bugün

$ühpesiz yeni doğduklarından dolayıdır. 3 günlük ömrü olan sivrisineğin aklının olmaması bence bundan.

http://www.youtube.com/watch?v=6W1Nmm6rjho
boyun kasları bile gelişmemiş bir canlıdan ne bekliyorsun dicem de, çok zeki bebekler gördüm. hayalgüçleri hepimizden geniş çocuklar gördüm. onlar bizdik aslında. bir bebeği incelerseniz dikkatle, çok enteresan ayrıntılar keşfedersiniz.
Bu başlığı açtırabilecek kadar akıllı varlıklardır.
doğru değildir. sadece dünyaya adapte olma sürecindedirler. ve de konuşamadıkları için anlaşılmazlar. yeni doğan bir bebek yüzebilir ayrıca suda yürüyebilir. hangi dil olursa olsun bütün dilleri anlayabilir.* ayrıca misal annesinin fotoğrafı parçalara ayrılmış ve karıştırlımış halde gösterilirse onun annesi olduğunu yine de anlayabilir.
bebeklerin karşısına bir perde koyuyorlar. 2 tane oyuncağı perdenin arkasına sırayla koyuyorlar. arkadan bir oyuncağı bebeğe göstermeden alıyorlar ve perdeyi açıyorlar. ve bebek ağlamaya başlıyor. sonra 2 tane oyuncak koyup bir tane de gizli ekliyorlar. perde açılınca bebek yine ağlıyor. sadece perdenin arkasına sokulduğunu gördüğü sayıda oyuncak görünce ağlamıyor. hatta çok normal bir durum olarak görüp başka bir şeye ilgisini veriyor.
insanı sorgulatır. böyle bir başlık nasıl açılabilir diye. hakikaten hayret.*
başlığı açanın bebekken gerizekalı olması.
yani insan yemek yememek için direnir de bir $arkıya mı tav olur. i$lemcileri bile tek çekirdek. bi' $eye adapte oldukları an çift çekirdek olmadıklarından dolayı diğer $eyi anında yapıyorlar. yani ben oyun oynarken winamp'ı çalı$tırmayan bebeği ne yapayım?

(bkz: bebeklerin çift çekirdek olmaması)
bebekler asla geri zekalı olmayıp aslında öğrenmeye aç canavarlardır. fakat bir bebek için gerçekten bu durumun söz konusu olması halinde yeterli donanıma yada en azından gözlem yapabilecek bir zekaya sahipseniz tespit edebileceğiniz durumdur.
(bkz: bebek kafası)