1. 71.
    ben.şimdi dersiniz adi pislik bebek sevilmez mi.önceden severdim ama artık sevmiyorum.çünkü bu dünyada barınamıyorum niye çocuk isteyeyim ayrıca baba olmaz benden.benim babam baba olamayacağı halde çocuk yapmış bu durumunda etkisi var.
    #37682227 :)
  2. 70.
    Konuşmaya başladıktan sonra pek sevesi gelmiyor insanın ama nefret biraz abartı kaçar.
    Kıvırcık, tombiş, uslu bir bebişi kim sevmez bee!

Fazla ağlayıp zırlamayan, uslu bebekleri severiz.
    #37682222 :)
  3. 69.
    Yaşamasınlar daha iyi. Her türlü pislik ve şerefsizlik beklenir o tür yaratıklardan.
    #37682197 :)
  4. 68.
    Severim de ağlamasınlar ya.
    #37682194 :)
  5. 67.
    bebek o. onun küçüklüğünü tanımlayan kelime bile çok şirin.

çocuk/bebek sevmek insana iyi gelir. tabi içten bi sevgiyse bu ama siz bilirsiniz.
    #37682187 :)
  6. 66.
    Günümüz popüler kedi seven insanıdır kedilere ciğerini söker verir ama bebek sevmez boyleleri siktirsin gitsin az ötede bayilsin rica edicem.
    #37682148 :)
  7. 65.
    erkekse baba olmayı hak etmiyordur.
    #37682143 :)
  8. 64.
    bebekle muhatap olmaktan edilen nefret de sayılıyorsa; mütemadiyen altına yapıp ağlayan kel ve dişsiz bir cüceyle ilgilenme mecburiyetine düşülen anlarda, bir şey söylense de bebek tarafından anlaşılamayacağı için diğerlerinin onun seviyesine inip agucuk bugucuk yapması zorunluluğunu doğuracak insan bakışlarını hissederek ama mizaçtaki ciddiyetin içtenlikle bozulamayacak olmasının telmihlerinden de kopamayarak bebeğin ailesinin yavrularından iğrenilmediğine inanması için lazım olan asgari sevginin gösterilmesi gerekliliğinin verdiği huzursuzluk ve gerginliğin tarifinin yapılacak gibi olmadığına inandığım ve nasılsa bütün bebekler büyüdüklerinde tiksineceğim karakterde kişilere dönüşeceğinden dolayı sözü geçen bu insan benimdir.

bahsedilen "ölüm haberi alındığında verilen tepki"ye gelince; açıkçası tanımadığım kimsenin vefatıyla yas tutamadığım gibi, olaya "kalabalık - 1 = kalabalık" denklemini kuracak kadar da duyarsızca yaklaşıyorum. nasılsa hepimiz öleceğiz, ne anlamı var ki?

edit: eskiden bebekleri çok sevdiğim gibi onlar tarafından da çok sevildiğimi hatırlayınca, belki de evlenmeye veya çocuk yapmaya dayalı hayallerimi yitirdiğim için bu hale gelmiş olabileceğimi düşünmeden edemedim heyhat.
    #37682141 :)
  9. 63.
    Ruh hastasıdır.
    #37682093 :)
  10. 62.
    Varsa böyle bir insan esas nefretin hedefi olacak insandır. Şayet bebeklerden nefret edilmesi gerekecek bir durum yoktur şayet verdiği rahatsızlıktan dolayı ise o bakımından sorumlu kişilerin sorumsuzluğu olabilir oda nefrete değil mutsuzluğa sebep olmalıdır. Çünkü bu nefreti besleyebilecek yaşa geldiysen birileri senden nefret etmediği içindir.
    #37682057 :)
  11. 61.
    Masumiyeti göremeyecek kadar kalbi katılaşmış insandır.
    #37682010 :)
  12. 60.
    Bebek değil ama çocukları sevmiyorum evet sevimsiz ve meraklı yaratıklar.
    #37681998 :)
  13. 59.
    Bebekleri, çocukları sevmeyen insan asla bir aile olamaz.
    #37681994 :)
  14. 58.
    Aglamadikca sorun yok aglayinca kaciyorum.
    #37681993 :)
  15. 57.
    Şehirler arası otobüslerde sıkça bebek ağlama sesine maruz kalmış insandır.

Ya ailesini yada bebeği boğmak ister.

Yapmamayı tercih ederim.
    #37681970 :)
  16. 56.
    Aşırı koruma iç güdüsü nefret oluşturabilir.evet sikko bir savunma mekanizması ama siz benekleri çok seviyor ama aciz hakime uyuz oluyor olabilirsiniz.
    #37681961 :)
  17. 55.
    nefret değil de pek ilgi duymuyorum yani bazen de sevmiyorum.
    nedeni de açık. onlar da bizim gibi bir insan. şu an hoşlanmadığınız hatta nefret ettiğiniz insanlar da bir zamanlar bebekti. şimdi siz onların bebek halini görüp sevmek ister misiniz?
    yok bebek sevmeyenler duygusuzmuş yok insan olamazlarmış bla bla gayet de duygusal bir insanım boş yapmayın.
    #37681923 :)
  18. 54.
    Bebeklerden nefret etmiyorum ama onların bakımı ile uğraşmak çok zor. Bebek dediğin sevilir sonra annesine verilir. Kendi bebeğim olunca da babası bakacak zaten. Ben öyle bir koca bulacam kendime.
    #37681909 :)
  19. 53.
    Nedeni bebeklerin herkes tarafından sevimli bulunması ve çocuklara karşı sevgi duyulması gerektiği düşünüldüğünden nefret ediyor olabilir.
    #37681900 :)
  20. 52.
    1 yaş çok tatlış olabiliyor. Benim en sevmediklerim 7-8-9 yaş.
    #37681851 :)
  21. 51.
    Akıl sağlığı yerinde olan hiç kimse bebeklerden nefret etmese de, uzun otobüs ve uçak yolculuklarında, sınırları zorlayan zibidileri, camı açıp, aşağı atma gibi hunharca hayaller kurmuştur pek tabii.
    O bebeğe, babanızı öldürmüş gibi nefret dolu bakışlar da atılmıştır zaman zaman.
    Lakin bunlar geçicidir, unutulur gider.
    Bebekler sevilmez mi beee! Yerim!
    #37681847 :)
  22. 50.
    bebeklerden nefret eden bir insanın dünyada başka birşeyi sevebilme ihtimali yoktur.
    #37681825 :)
  23. 49.
    Hepsinden değil ama yüzde doksanından nefret eden şahsımdır. Ama Çocukların hepsinden nefret ederim. Dışarda ağlayanları duydukça yanındaki anasıyla birlikte komaya sokmak istiyorum.
    #37681818 :)
  24. 48.
    Öyle insan mı varmış? Ben hiç denk gelmedim de. Uydurmasyon başlık gibi geldi bana. Hadi hayırlısı.
    #37681809 :)
  25. 47.
    insandan nefret eden insandır.
    #37681792 :)