bugün

özellikle ergen kızların sempatik gözükmek adına yaptıkları salaklıktır.

bunu yapan büzük zihniyete olmadığı gibi gözükme çabasındaki kişi damgası vurulursa hata yapmış olunmaz.

çünkü bu tavrın altında '' ben iyi birisiyim, beni sevin, sempatiğim, ay çok şirinim'' hatta ve de hatta '' evliliğe hazırım, anne olmayı çok istiyorum'' mesajı yatar.

hatta daha da ileri gidersek ''bakire değilim'' mesajı bile alabiliriz. hani bir bebeğim eksik gibilerinden.

sahte insanların maskesidir, bebek fotoğrafları.
kimi annelerin ya da babaların da yaptığı bir şeydir çocuklarının fotoğraflarını avatar yapmak. bu onların salak olduklarını göstermez; muhtemelen çocuklarıyla övünen kişilerdir bunlar.
bir kızdan soğumak için nedendir.
"dur dur dur bak nasıl hatun kaldırıyorum hoca" mottasındaki er kişilerin de favori eylemlerinden biridir bu. yapmadım ama sıkışırsam yapabilirim.
(bkz: avatar the babybender)
(bkz: avatar bebek bükücü)
bazı salak kızların sevimli olmak adına yaptıkları eylem.
avatara koyduğu bebek resmiyle ona buna selam yazarak; "yeğenim bak ay çok şirin değil mi?" der, bir de bebeğin ağzında çikolata vardır aslında hiç sevilesi bir bebek değildir ama ısrarla çok tatlı der karşıdakide sırf abazalığından kıza yavşar bir tavırla çocuğa övgüler yağdırır.Hatta olayı abartarak bebeği tavuk dürümü pozisyonunda tutarak (tutmasını bile beceremiyor); "Bebekleri çok severim bakımını hep ben yaparım" gibi sözlerle evliliğe susamış insanlardır. gerçek hayatta ise parklara vs yerlere beraber gidilir.eve gelince çocuk aynı ilgiyi istediğinde ise çocuk terslenir.