bugün

var böyle hareketleri. geçen gün metroport avm'deydim. asansöre bindim asansör bir katta durdu. ben 1 kat daha çıkacaktım. bir kadın asansör bekliyormuş. elinde bebek arabası vardı. dedi: lanet olsun bebeği olmayan herkes binmiş sizin yüzünüzden ben binemiyorum resmen benim hakkımı gasp ediyorsunuz diye bağırdı.

kilolarca ağır arabayı ayağıma bırakan mı dersiniz...
üzerime çıkarıp pantolonu toz çamur içerisinde bırakan mı?
Ayağına bıraktığı 20 kiloluk bebek arabasıyla Yürüyen merdivenden mi çıkacak o kadın? Asansörden başka şansı yok.
Dua et lohusa depresyonuyla üzerine atlamamış.
Eli ayağı tutan insanlar en azından yürüyen merdiveni kullanabilir diye düşünmekteyim.
Azıcık empati...

Edit : eli ayağı tutan insan yazmışım.
Eli ayağı tutan = sağlıklı.
Sağlıklı değilseniz tabii ki asansörler hizmetinizde...
(#41039864) belki benim ayağım sakat. belki merdiven çıkmam yasak. belki bel fıtığım var. siz niye empati göstermiyorsunuz?
terör dediğin dağda olur beyni yanmış cahil keko.
Şimdi kadının tavrı hoş değil kabul edelim. Ben de bebek arabasıyla dakikalarca asansör beklediğimi bilirim ama kimseye sitem etmeye hakkımız yok. Sadece anlayış bekleyebilir daha fazlasi degil. diğer insanlar da naapsin yani, ben arabayla binicem diye yürüyerek mi çıksınlar? O da olmaz. Karşılıklı biraz anlayış, biraz empati. Kadıncağız ne kadar yorgun ne kadar uykusuzdur, o iki kat bebek arabasiyla nasıl işkencedir inanın yaşamayan bilemez. Çok şükür o yıllar geride kaldı.