1. 1.
  Bazı gerizekalı ailelerin yaptığıdır. Neymiş aç gözlü ilaç şirketleri kazanmasınmışmış. Ulan bir aşıyı bebekten kıskanıyorsan senden anne baba olsa ne olur çocuk dirençsiz kaldı. ilk yayılacak salgında dökülünce ya da çocuk felci geçirince akılları başlarına gelecek bu orospu çocuklarının. Sinirlendim bu kadar bilim, tıp düşmanı olunmaz amk.
  4 -3 ... bilgisayar delisi
 2. 2.
  Bazı aşılarda doğru olan şeydir. Sen 30 yıl öncenin bitmiş gitmiş salgının aşısını yaptırırsan anca bebeğe eziyet çektirmiş olursun.
  1 -1 ... fyabse
 3. 3.
  Geri zekalı ebeveyn eylemi.
  1 -1 ... ruhsal enfeksiyon
 4. 4.
  “aşıların içinde domuz kanı var, yaptırmam” diyenleri görmüştüm. hatta annenin plasentasını almak isteyenleri. çünkü onları satıyor ve plasentadan krem yapıyorlarmış. *

  her aşıyı yaptırmak zorunda değilsiniz ama en azından gerçekten gerekenleri yaptırmalısınız.

  ayrıca böyle kişilere akıl ve fikir diliyorum.
  31 -2 ... jessica day
 5. 5.
  Bazı aşılar gerçekten tehlikeli diye biliyorum , örneğin kuduz aşısı . Zaten aslında laboratuvar ortamında zayıflatılan hastalığın kendisinin insana enjekte edilmesi değil midir aşı?

  Kişinin tedavi reddetme hakkı da bulunmaktadır zaten.

  Bence kesinlikle yararları zaarlarından fazladır , ancak unutmayalım ki , insan bedeni iyileşmeye programlıdır . Çok küçük rahatsızlanmalara aşı ve ilaç uygulamasına karşıyım.

  Psikolojinizi düzelttiğinizde bedensel rahatsızlıklarınızın azalacağına eminim .
  1 ... nagam
 6. 6.
  boşa ağlama, o aşılar sanıldığı gibi gelişmiş dediğiniz ülkelerde uygulanmıyor. koruyuculuk oranları çok düşük. aşıdan önemli bağışıklık sistemi ama kimse bunun üstünde durmuyor çünkü kimsenin gelir elde edeceği bir kapı yok demi? sezeryanla doğan çocukların bağışıklık sistemi anca 2 3 senede kendini toparlar kimse bunlardan bahsetmiyor ne bileyim ya. anca ticari şeyler.
  bizzat kendi başımıza gelen olayı anlatayım, bakın artık öyle bir hale gelmişki küçükken verem aşısı yapıyolar sonra doktor istiyince verem testi ppd denen saçma bir test uygulayıp senin değerlerin yüksek sende verem var diyebiliyolar. oysa iş tamamen vurulduğu aşıdan kaynaklanıyor. sonra basıyolar ilaçları koruma amaçlı diye o ilaçlar da karaciğer enzimlerini alt-üst ediyor yani sapasağlam birisini hasta edip koyuyolar.
  1 -1 ... kafamuzayda
 7. 7.
  "Aşıların denetlenmediğini belirten beyin ve sinir cerrahı Dr. Russell Blaylock, "Ani Bebek Olumlerinin yüzde 70′i Difteri Tetanoz Bogmaca aşısının takip eden 3 hafta içinde gerçekleşiyor. Havaleler aşılarla bağlantılı, aşı olduktan hemen sonra olması gerekmiyor. Haftalar, aylar, hatta bir yil sonra bile gerçeklesebilir"

  Aşıların belli yan etkileri de bulunuyor bir aşı bir çocuk üzerinde farklı bir reaksiyona da sebep olabilir ki bu da çocuğa ciddi zarar verebilir ya da üstteki yazı da geçtiği gibi uzun dönemde zarar verebilir.

  Eskiden aşı için bu kadar tartışma olmadığından devlet tamamıyla zorunlu koşabiliyordu ama bugün tercihe sunuyor. Çünkü aşı dediğimiz şey o kadar da güvenilir değil. Yine de zararı ve faydası kısmı tartışmalı bilimsel boyutu hakkında tamamıyla yorum yapmak düşmez bize ama aşı olayı da o kadar sağlıklı değil yani.
  1 ... keyf kahyasi