bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: dorduncu besinci ve altıncı nesil yazarlar)
    3 -2 ... moltisanti
  2. 2.
    (bkz: pire icin yorgan yakmak)
    (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz) *
    1 -1 ... dream theater
  3. 3.
    beşinci nesil bir yazar olarak benim kadar entry girmiş, muhtemelen benim kadar da okumamış kişinin benim de içinde bulunduğum nesile attığı çamurdur.
    5 -2 ... moltisanti
  4. 4.
    kendilerine yönelik eleştirilerin, hiçbir zaman herhangi bir genellemeye tabi tutulamayacağı yazar nesilleridir. belki, bir bakarsınız yaşar kemal uludağ sözlüğe girmek istemiş ve beşinci nesil yazar olarak adını yazdırmıştır.
    4 -1 ... fullmetaljacket
  5. 5.
    hepsi için geçerli olmasa da, zamanla kendilerini daha ileriye taşıyacağına inandığım yazarlardır. zira kimse anasının karnından sözlük yazarı olarak dogmuyor. hata yaparak, dersler alarak sözlüğü daha iyiye taşıyacaklardır.
    4 ... lewwo
  6. 6.
    (bkz: ikinci ve dördüncü nesil yazarlar)
    1 ... moltisanti
  7. 7.
    beş yaşında çocuk kavgası misali "benim babam senin babanı döver" edasıyla, sözde eleştiri yapmak amacıyla kıyaslanan yazarlardır.

büyü de gel çocuk..
    3 -1 ... carriye roxalina
  8. 8.
    hatalı yazıları yüzlerine vurulurken yapılan edebi yanlışları da bazen gözden kaçırmayan yazarlardır. örneğin dördüncü nesil yazar bir arkadaşın ifadesine buyrun birlikte göz atalım:

-...ya besinci nesildir, ya da altı.

burda bir anlatım bozukluğu dikkatlerden kaçmamaktadır.

olması gereken:

-...ya besinci nesildir, ya da altıncı.

bu gece de bize ayrılan entry'nin sonuna geldik. bir başka "beşinci nesilden edebiyat dersleri" programında görüşmek üzere. esen kalın.
    21 -1 ... hoyrat hayalet casper
  9. 9.
    birinci nesil yazarlarla arasınlarındaki farkın sadece bir kaç nesil yazarlar olan yazarlar.
    1 -1 ... frekans
  10. 10.
    (bkz: ampul ile aydinlanip kendini aydin sananlar)
    (bkz: egosunu diger yazarlarla ugrasip tatmin eden yazar)
    (bkz: acik arttirma sahnesinde kendini kaybeden karakter)
    (bkz: alcak yerde tepecik kendini dag sanir)
    (bkz: anatomi ogrenen tipcinin kendini doktor sanmasi)
    (bkz: beni cekemeyen anten taksin)
    4 -1 ... yalnizlik senfonisi