1. 1.
  fenerbahçelilerin, " beşiktaşlılar paok'u tutuyorlar amağğğ. " diye ağladığı kardeşliktir. fenerbahçe'nin kurası ile ilgisi yoktur, senelerdir zaten olan bir şeydir bu.

  paok, cumhuriyet'in ilanından sonra yunanistan'a göç etmek zorunda bırakılan rum beşiktaşlıların selanik'te kurduğu bir futbol kulübüdür. rengi siyah beyaz, amblemi kartaldır.

  öyle bir durum olsa, young boys'u da kardeş kulüp ilan ederdik. saçmalayıp durmayın, sözlükte 2-3 kişi dile getirmiş bu durumu. yazma gereği duydum. ayrıca facebook'ta sayfası bile vardır.

  http://www.facebook.com/p...-saloniki/110829068960833
  6 -11 ... epilasyonlu sinek bacagi
 2. 2.
  kendimi bildim bileli beşiktaşlıyım, yunan takımını destekleyen yavşakları görüp tebessüm etmeden edemiyorum, aziz yıldırımın yarattığı nefret gerçek olsada bu kadar değil ulan!

  paok önünde fenerbahçe'ye başarılar.
  8 ... okudugunuzu anlamaya calisin
 3. 3.
  (bkz: beşiktaşlı duruşu)
  1 -3 ... darkranger
 4. 4.
  insanları ; yunan, kürt, ermeni diye ayıran ırkçıların asla anlayamayacağı güzel olaydır. dünyada kültürel ve sosyal anlamda birbirine en çok benzeyen millet, yunan ve türklerdir. ama işte yurdumun angut ırkçısı ve oranın da aynı kalifiyedeki salak ırkçıları yüzünden, sanki senelerdir yunanistan ile savaş halindeymişcesine bir durum gözükmektedir. yazık lan size. beyninizde iq adına bir gram bir şey kalmamış.

  http://www.facebook.com/p...10829068960833&ref=mf
  2 -4 ... epilasyonlu sinek bacagi
 5. 5.
  paok kardeşimizse fenerbahçe karımızdır. ikilemde bırakmayın aranızda halledin. *
  13 -14 ... mujdeci
 6. 6.
  zorlama kardeşlik. paok'un amblemindeki bizans simgesi çift başlı kartalın beşiktaş'ın simgesi kartaldan geldiğini zanneden komikleri bize göstermiştir. kardeş mardeş, bu kadar da uydurulmaz arkadaş.

  not: fenerli falan değilim.
  5 -4 ... pulemjot kalashnikova
 7. 7.
  paok luların bi haber olduğu kardeşliktir.
  2 -1 ... yesillimon
 8. 8.
  fenerbahçelilerin pek de şeyinde olmayan bir kardeşliktir. "ha paok ha bjk; hasiktir" der geçerim.
  2 -1 ... baska
 9. 9.
  ona bakarsan fenerbahçe de norwich city ile kardeş dedirten durumdur.

  norwich city

  paok'un istanbul'da kurulduğu doğrudur hatta isminin sonundaki k harfinin açılımı konstantinopolis'tir. fakat amblemdeki kartal'ın beşiktaş'la olan ilgisi yukarıda belirttiğim fenerbahçe-norwich ilişkisi kadar anlamsız bir şekilciliğe dayanır. paok amblemindeki kartal, bizans kartalını simgeler.

  edit:

  "paok kulübünün ilk amblemi dört yapraklı yonca imiş. 1929'da bizans'ın çift başlı kartalı benimsenmiş. bizans geleneğinde kartal, ilkin tek başlıymış ve doğuya bakıyormuş dikkatle, doğudan gelecek olan düşmanları gözleyebilmek için. batıdan franklar'ın saldırmasıyla batıya da bakan bir baş daha eklenmiş ambleme. işte bizans'ın bu geleneği paoklularca da sürdürülmüş. paok ambleminin eski biçimlerinden birinde kartalın bir tacı varmış ve kanadıyla bir kılıcı kavrıyormuş. kılıç, olası her düşmana karşı hazır olunduğunu; taç, kralın şehri konstantinopol'ü simgeliyormuş. aek'nınkinin aksine, paok'un kartalının kanatları kapalıymış. bu, kaybettikleri ülkelerinin, topraklarının yası içinmiş. ve yunanlar, hakları olan topraklarını geri aldıklarında paok kartalının kanatları da açılacakmış. renklerindeki siyah kaybettikleri toprakları ve canları simgelerken; beyaz, geleceğe umutla bakmalarını simgeliyormuş."

  alıntıdır.
  3 ... sonny
 10. 10.
  yunanlılar dostumuzdur iması yapan gereksiz bünyenin hala ısrar ettiği kardeşlik. siyah beyaz renklere sahip bir ton klup var, kartal amblemine sahip bir ton klüp var. herkes ile kardeş olmak mı lazım illa.

  ama sana laf anlatmak bile gereksiz. neyse şimdi gidip kardeşin rum tohumları ile türk büyüklerine küfür edebilir, türk bayrağı yakabilirsin. tabi bunu birde iç hesaplaşması olur orası ayrı. ha birde yunan partizanlarının tecavüzüne uğrayabirsin zira onlar hiçbir türk'ü kardeş bellemez.
  1 -2 ... gaspirali