1. 1.
  fenerbahçe ile ne alıp veremediği varsa onu tam olarak bilemiyoruz ama ebedi dostluğa örnek bir davranıştır. bunun tam tersi örneği daha çok görülür.fenerbahçe şampiyon olmasında beşiktaş olsun, galatasaray olsun.
  3 -1 ... casua
 2. 2.
  "galatasaray i yenelim de sampiyon olmasak da olur" şeklinde bir görüşe sahip vizyonsuz fenerbahçe taraftarı'nın hor gördüğü görüş.

  önce aynaya bakmak lazım.
  5 -3 ... minik mavi balina
 3. 3.
  el ile gerdek arasındaki kuvvetli çağrışımdır.
  2 ... dream theater
 4. 4.
  küçüklüğünde galatasaraylı aklı başına erdiğinde ise beşiktaşlı olmuş taraftarın antifenerizm örneği gösteren isteğidir.
  ... su samurayi
 5. 5.
  turkcell süper lig'de üç büyüklerden başka bir takımın şampiyon olma ihtimalinin, deniz baykal'ın başbakan olma ihtimaliyle aynı olduğu göz önüne alındığında, fenerbahçe taraftarları dışındaki taraftarların büyük bir çoğunluğu gibi fenerbahçe'ye ayar olmasından dolayı beşiktaş taraftarının dileğidir. böyle olmasının sebebi ise fenerbahçe takımı ve taraftarlarının sergilediği tavırlardır. *
  1 -2 ... bosbosoturanadam
 6. 6.
  bir de buna bak güzel kardeşim, (bkz: fenerbahçe)
  1 -4 ... kadikoy de bir surrealist
 7. 7.
  kuyruk acısı.
  -2 ... casua
 8. 8.
  farklı takımların dostça mücadelesini birlikte yaşamanın gerekliliğini ortaya koyan subjektif önerme. **
  ... feniletilamin
 9. 9.
  beşiktaş başkanı bile 2006-2007 sezon açılışında "hedefimiz fenerbahçe'yi şampiyon yapmamak" dedikten sonra sıradan birinin bunun söylemesi gayet normaldir. adamların amaçları şampiyon olmak değil, fenerbahçe'yi şampiyon yapmamak. üstelik bunu söyleyen 100 yıllık camianın başkanı.

  keza adnan polat'ın da 2005-2006 sezonunda beşiktaş maçı öncesi yıldırım demirören'le yediği yemekten sonra aynı doğrultuda yaptığı açıklamalar vardır.
  5 -1 ... baadir
 10. 10.
  büyük beşiktaş kulubunun kücük başkanının 2005-2006 sezonunda kurduğu cümledir.
  2 -2 ... arjantin