1. 1.
  fikret orman önderliğinde yapılan atılımlarla sahiplenme, hırsızlık, kibir alanlarında başarıdan başarıya koşmaktadır bjk. öncelikle her taraftarın kullandığı "come to" sloganını sanki tarihte ilk kendileri bulmuş gibi sahiplenmeleri, şimdilerde "ne olursan ol, gel" sözünü sahiplenmeleri söylediklerimi doğrular nitelikte. bunlar toplumun her kesimine hitap ederken bjk bunları adeta kendine yontmakta, gasp etmeye çalışmaktadır.
  son olarak "efendilik" hususuna da değinmeden geçemeyeceğim. "efendi" bir sıfattır. bir kişi "ben efendi adamım" derse kimse onun aslında öyle olmadığını bilir. zira "efendilik" kişinin kendine söylediğinde değil, toplumun kişiye söylediğinde anlam bulur. şöyle de bir durum var. "efendi" kelimesi "sahip" anlamına da gelmektedir. yani kişi kendine "ben sizin efendinizim" diyorsa "ben ne dersem o olur, akıllı olun!" demek istiyordur. şimdi bjk "efendi" olduğunu iddia ederken bunu sıfat olarak kullanıyorsa kibirlilik sergiliyor demektir. yok, "sahip" anlamında isim olarak kullanıyorsa açıkça tüm liglerdeki takımlara "tff benim dediğimi yapmak zorunda, ben size hükmediyorum" demek istiyordur. hülasa-i kelam bjk, giderek kendi camiasına sempatik, kendi dışındaki herkese ve kuruma da antipatik olmaya başlamıştır.
  2 -10 ... vaktisiir
 2. 2.
  Beşiktaş dünyanın en itici kulübü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

  antipatik taraftarına diyecek söz yok zaten.
  5 -3 ... kardan adam yapan panda
 3. 3.
  Bu nasıl bir paranoyadır...
  1 -3 ... paperstreett
 4. 4.
  kulübün başkanı mobese kamerası görse cumhurbaşkanı siki yalayan bir adam iken bunlar normal.

  fikret orman gidince bunlar düzelir.

  bahsettiğim şeyler başarı ile alakalı değil hepiniz anladınız.

  beşiktaş ın başarısı beni germez.

  cenk i satıp tosic in 15 temmuz duruşu önemli satmayız diyen adam gerer.

  cenk fetöcü mü piç orman. gene sinirlendim.
  3 -5 ... being a dwarf
 5. 5.
  kıskanmayın özenin ibneler.
  1 -2 ... munir bey
 6. 6.
  Ağlayın lan ibneler daha çok ağlayın.

  Kafanız anca şikeye çalışır sizin ticaretle işiniz olmaz.
  1 -3 ... frekans
 7. 7.
  Demek ki iyi koymuşuz.
  Efendi beşiktaş derken bir sahiplik veya üstünlük iddiasında olduğumuz bir safsatadan ibarettir.
  Burada beyefendi gibi cinsiyetçi bit yaklaşım yerine efendi kelimesinin kullanılması taraftara efendi olun, aşırılıklardan uzak durum, herkes feda sezonunda olduğu gibi bu şekilde örnek olalım mesajı vermektedir, bir idealdir.
  Güzel günler göreceğiz güneşli günler,
  Bir marşın sözleri değiştirilip beşiktaş marşı yapıldı,
  Sonra fenerliler de sanki ilk kendileri taraftar marşına çevirmiş gibi yapmaya çalıştılar, yemedi.
  Bu ikisinin de ortak özelliği doğrudan kendi taraftarına hitap etmesidir,
  Ortada başkalarına gönderilmiş bir mesaj yoktur ki beşiktaşın başkalarına doğrudan veya sübliminal bir mesaj verme kaygısı yoktur.
  Halbuki galatasaray ve fenerbahçenin daha önce tam tersi şekilde federasyon bizim dediğimizi yapmak zorunda gibi açıklamaları vardır. Hatta özellikle fenerlilerin şöyle bir lafları vardı "tabii ki fener şampiyon olacak, lig tv de bunu istiyor çünkü fener şampiyon olmazda bir sürü kişi lig tv aboneliğini bırakır"
  Alın size efendilik taslama.
  Eğer beşiktaş zamanında rakip taraftara sempatik geliyordu ise bunun nedeni beşiktaşı dişli bir rakip olarak görmemelerindendi, ne zaman ki durum tersine döndü sempatiklik kalmadı.
  Aynı kuşu ötmeye başlamış ergenler gibiyiz, çükümüzü göre ayy yivreennç diyo.
  -2 ... dalya rock yazar