1. 1902.
    Düşmesine 1 bilemedin 2 yıl kaldı.
    2 -3 ... min son
  2. 1903.
    Geçen bir suriyeli esnafla sohbet ettim esad gidecek diyordu içimden öyle bir kahkaha attım ki yazık lan kimin oğluysa.
    2 -3 ... ebu zindik
  3. 1904.
    düşerse Suriyelileri geri göndermek için haklı gerekçemiz olur. umarım düşer.
    ... trevor
  4. 1905.
    Babasınıda sevmezdim şerefsizin.
    1 -1 ... resneli remzi
  5. 1906.
    Orospu çocuğu tecavüzcü katil. Sırf malum sebeplerden dolayı bu caniyi savunanın da amk.
    5 -1 ... zall bana hep abi der
  6. 1907.
    düşmemesine sevinen fanları olan diktatör.

50 yıldır suriye'yi yönetiyorlar, "ah ah bak kimler gitti kimler. bush, obama, clinton, sarkozy, che, mao, 2.mustafa, napolyon ama sen kaldın aşkım" diye matah bir şey gibi anlatıyorlar. yani başarı kıstası, çok uzun süre iktidarda olması. bunlar için övgü sebebi bu. işte ortadoğu'dan bir görünüm.

mesela japonya'yı 50 yıl liberal parti yönetti (birçok lider geldi geçti tabi, soyadı aynı olan birileri değildi). şu an dünya'nın en özgür, en zengin, en kaliteli, en insan haklarına saygılı, en gelişmiş, en modern ülkelerinde ilk 10'da.

50 yıl suriye'yi yöneten baas partisi (hafız + beşar), dünya'nın en anti demokratik, devlet güçlerinin halka karşı tecavüzü silah olarak kullandığı (ben demiyorum bağımsız kuruluşların raporları diyor), ses çıkarana katliam ile cevap veren, elinde 700-800 bine yakın insanın kanı olan, eğitim, sağlık, iş, aş, sanat, siyasallaşma, bilim, teknik, edebiyat gibi konularda dünya'nın son 10 ülkesinden biri. 1984-2005 arası birçok ülke tarafından terörizmin en büyük destekçisi olarak işaretlenmiş bir yönetim.

bunu övenlere de bunun gibi liderler lazım aslında. eleştirdiğinde gelip evinden alıp çöle götürsünler bir daha haber alınamasın, sevmiyorum dediğinde kardeşlerinizin babalarınızın kafalarına uçaklardan bombaların atıldığı.

cidden şöyle halka faydalı, halka yararı olan biri olsa övelim. arabistan'da bile insanlar refah içerisinde yaşadığı halde övmüyorum, neden çünkü ifade özgürlüğü yok. hiçbir konuda özgürlük yok. sağcı isen; pkk ve asala'ya 30 yıl boyunca yaptıkları yardımlardan, açtığı kamplardan, yaptığı silah yardımlarından, türkmen nüfusa karşı işlediği suçlardan karşıt olman lazım. solcu isen; 80'lerdeki devrimci abilerin gibi şam yönetiminin sola ve komünistlere olan düşmanlığı, lübnan iç savaşında faşistlerin kazanması için yaptıkları, gerici bir "asabiyyet" oligarşisi ve gerici rejimlerle olan yakınlığı yüzünden. insan isen tecavüzler, katliamlar, totaliterliği, bir ülkeyi geri bırakması yüzünden karşısında olman lazım. ama bir insanın böylesi despotizmi övmesi için de sağlam fanatik olması lazım

bu da kendisi hakkında son yazımdı. umarım sevenlerinin de başına bir gün bunun gibi biri gelir ve aynılarını yaşayıp görürsünüz totaliterliği desteklemenin ne demek olduğunu.
    1 -2 ... yalan soylemeyin