1. 1941.
  Ülkesinde iç savaş var, ona zalim diyorlar, halk desteği yok diyorlar işte halkın arasında günlük kıyafeti ile giren bir adam peki Erdoğan’ın arkasında korumalar set oluşturmadan gezdiğini gördünüz mü, korku ayrı bir şeydir. Goltz Paşa’nın anılarında Abdulhamid’in Rus, Yunan, ingiliz ordusundan daha fazla kendi ordusundan korktuğunu yazmıştı. Suriye, ABD’nin projelerine teslim olmamıştır, korkuya da teslim olmamıştır fakat hiç kayıpsız da çıkılmaz elbet bu süreçten her şeyi kaybetmemek için çok şey kaybettiler ama onurlarını korudular, en önemsiz şeyleri kaybettiler ama ne onularını ne cesaretlerini yitirdiler.

  beşar esad
  3 -7 ... prince of mirkwood
 2. 1942.
  Varil, misket ve fosfor bombalarını kullanılmasına izin veren savaş suçlusu.
  Halkını iranlı milislerin, paralı hizbullah askerlerinin insafına bırakan katil.
  Hapishanelerinde muhaliflere türlü işkenceler yapilan, kadınlara akla gelmeyecek cinsel tacizler yapılmasına göz yuman cani.

  Vatandaşlarının yarısına yakınını göç etmek zorunda kalan ülke lideri(!).
  5 -5 ... sonbirdefa
 3. 1943.
  önceden ahbabımızdı, şimdi düşmanımız ve sevmiyoruz ülke olarak. eninde sonunda gidecek.
  zaten sevenleri de sırf aynı mezhepten oldukları için seviyor. anaları babaları gibi savunuyorlar. yobazlık böyle bişe işte.
  2 -1 ... picleme
 4. 1944.
  Halk desteği olmasa 1 gün duramaz.
  -2 ... n dakota
 5. 1945.
  Başta Ahmet davutoğlu Bu adama gidecek diyenler bir bir gitti ama Esad başkan koltuğunda oturuyor.
  1 -6 ... bexdever
 6. 1946.
  mürted köpek diktatör.
  4 -1 ... flemberge
 7. 1947.
  Kaderini rus a emanet etmiş diktatör. Her ne kadar meşruda olsa kimyasal silah kullanması ne kadar terörist zihni olduğunu gösteriyor.
  5 ... benimhalaumudumvar
 8. 1948.
  "önceden ahbabımızdı, şimdi düşmanımız ve sevmiyoruz ülke olarak. eninde sonunda gidecek.
  zaten sevenleri de sırf aynı mezhepten oldukları için seviyor. anaları babaları gibi savunuyorlar. yobazlık böyle bişe işte."

  bir de böyle kendi adına konuşmayıp da ülke adına konuşan cahil antenler var. yobaz demiş. hadsizlik böyle bir şey işte.

  kendisi suriye'nin meşru hükümdarı. kimsenin babasının oğlu değil. türkiye çıkarları gerektiriyorsa esad'la yeniden dost olur ki, olacak. tek çıkar yol bu. adam sandıkla görev başında. bu bir. iki; biz, pkk ile nasıl savaştıysak esad da ülkesini bölenlerle savaşıyor.

  katliam haberlerinin geneli yalan. platolarda çekilen görüntüler olduğu kanıtlandı. kimyasal silah haberleri yalan çıktı.

  http://www.avrupa-postasi...ortaya-cikti-h103272.html

  bak kaynak götünüze s.karsınız.

  kendisine kafayı takanlara bakın, radikal dincileri göreceksiniz.

  not: alevi değil, sünniyim.
  -1 ... muhendis tarihci
 9. 1949.
  türk internetinin güzel bir özelliği var. sağlam arşivleme yapıyorlar gazeteler. hürriyet, milliyet gibi yarım asırlık gazeteler özellikle.
  bu arşivlerde anahtar kelime olarak "esad, suriye" gibi kelimeler kullandığınızda, iç savaşa kadar verilmiş haberler ve küpürlerin %90'ı esad ailesinin pkk ve asala'ya olan sonsuz desteği, türkiye'nin ise uyarıları vardır.
  mesela o arşivlerde görürsünüz, öcalan'ın 91 deki suriye'deki röportajında "biz burada 72 örgütten biriyiz" diyor. yani 72 terör örgütünü bil fiil topraklarında eğitiyor ve hasmane tutumda olduğu ülkelere karşı kullanıyor. bazıları diyecek ki, babası destekledi, oğlu bıraktı. oğlunun böyle bir hükmü yok. rejim karar verir. kafasına göre hareket edemez. ve hala destekliyorlar, hala yakın ilişkileri var.
  bazıları diyecek ki, rte ile ortak tatiller, sınırların kaldırılması vs. akp'nin arap baharı öncesi ortadoğu politikası, yani davutoğlu'nun stratejik derinlik dediği bölgesel yakınlaşma stratejisi kapsamında böyle rejimlerle de yakınlaşıldı. ben olsam yakınlaşmazdım. ve eleştiririm. ama, o gün bu yakınlaşmayı eleştirenler, hatırlıyorum kılıçdaroğlu bile eleştiriyordu. şimdi hepsi birer rejim destekçisi oldu. hatta öyleleri var ki, türkiye ile savaşsa rejimi destekleyecek cibilliyette olanları var. tabii o ameriga palavralarını kimse yutmaz da bakmayın işte. yani o zaman bu yakınlaşmayı eleştirenler, şimdi aradaki ilişkisizliği eleştiriyor. akp barışsa tekrar düşman olacaklar kendileri de.
  suriye rejimi meşru değildir. yarım milyon insanı öldüren, 10 milyon insanı mülteci eden, ülkenin yarısını yerle bir eden bir rejimin meşruiyeti ışid kadardır. zaten rejim yetkililerini iran rusya dışında muhatap alan yok dünyada. geçenlerde almanya'nın marjinal bir parti yetkilileri gitti diye almanlar linç ediyordu o tipleri.
  "esad suriye'yi bölmeye çalışanlara karşı mücadele ediyor"... kim nereyi bölüyor, rejimin desteklediği ypg dışında? ülkenin 4 bir yanında patlak veren isyan nasıl oluyor da ülkeyi bölüyormuş? öyle lokal yerler mi de bölünmesini isteyenler isyan etsin? asıl suriye'nin bölünmesi rejimin işine gelir, çünkü bu ailenin daha önce yapmadığı şey değil (bkz: #39787031)
  suriye'de olay 60 yıldır hiçbir sik yapmayan, eğitim, sanayi, kültür, sanat, ekonomi, tarım, bilim vs. hiçbir konuda en ufak adım atmamış, baskıcı, demir yumrukla yöneten, alternatif hiçbir parti, vakıf, dergi, dernek vs. olmadığı ülkede bomboş bir yönetime karşı yapılan toplumsal bir ayaklanma. eğer lokal bir terör organizasyonu olsaydı, demir yumrukla yönetilen hiçbir muhalif sesin olmadığı istihbarat ülkesinde çok kısa sürede bastırılırdı. ama olay tamamen toplumun çok büyük kesiminin canına tak etmesi ile yaşanan şeyler.

  amerika burada denge politikası güttü. eğer isteseydi esad 1 gün dayanamazdı kaddafi gibi. ama yanı başında israil var, rejimin israil'e verdiği sözler var (netenyahu geçen hafta esad ile derdimiz yok dedi). esad ın yerine gelecek olanların kim olacağını kestiremedikleri için tam bulaşmadılar bu konuya. aksine esad'ın varlığı onlar için güvence. 60 yıldır biliyorlar ne olduklarını. israil e zararları olmadığını.

  (bkz: amerika nın esad ailesini desteklediği yıllar/#39246777)

  çok uzatmayayım, bu ailenin yıllarca israil ve abd'ye katkıları bilindik bir şey. bunu ünlü komünistler de yazdılar defalarca (bkz: #39757493)

  yıllarca terör örgütlerini, başka ülkelerin çıkarlarını desteklersen en son ülke yangın yerine döner. şimdi tamamen rusya mandası olmuştur. rus polisler suriye sınırlarında rejim askerlerini gözaltına alıyorlar. ötesi var mı?
  -2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 10. 1950.
  Kendi halkına kurşun sıkan ama israile taş dahi atmaya götü yemeyen diktatör bozuntusu.
  -1 ... tarihci memur