bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bağımlılık yapan yiyecek. henüz yemediyseniz, sakın yiyip de bu batağa siz de düşmeyin.
    -1 ... thedewil
  2. 2.
    yiyenin bir daha yedigi, alıskanlık hatta bagımlılık yapan superotesi beytepe city center spesiyali.
    2 ... jazzy
  3. 3.
    yanında soğutulmuş dom pierre perignon ve sıcak çikolataya banılmış çilek olmadan bir halta benzemeyen yemek. malesef avam kesim tarafından sadece mantar ve besamel sosun bir yemek için yeterli olduğuna inanılması sadece gülümsetiyor beni.
    ayrıca mevsiminde taze fesleyen ile terbiye edilip üzerine kaprika serpiştirilmeli. ayrı konu.
    -2 ... tiftik kecisi
  4. 4.
    gittiğim bir lokantada garsonun peştemal soslu tavuk dediğinden beri tereddütle yaklaştığım yiyecek.
    1 ... dahaasabi
  5. 5.
    izmir'de cafe reci's te yapılan güveçle birlikte servis edilen leziz yiyecek.
    -1 ... kemik koleksiyoncusu
  6. 6.
    benim yaptığım beşamelli tavuğun üzerine tanımam dediğimdir. niye? çünkü bu güne dek sadece kendi hazırladığım beşamelli tavuğu yedim.

zevke göre çeşitli sebzelerle de renklendirilen hatta kreple bohça böreği gibi sarılıp sonra beşamel sos ve kaşar rendesi ile beraber fırınlanan türleri de vardır.

herşey iyi güzel de kaprika ne acaba, ben bir tek paprika biliyorum, o da bir nevi toz biber.
    1 ... cikolatavekahve
  7. 7.
    (bkz: beşamel soslu pekin ördeği)
    1 ... limoncadi
  8. 8.
    olsada yesektir.
    ... hodri meydan
  9. 9.
    bir hayırseverin de tarifini yazmadığı yemektir. *
    2 ... taharetmuslugu
  10. 10.
    haşlanmış tavuk, bezelye, havuç ve patates bir tepsiye konur. üzerine beşamel sos gezdirilir ve kaşar* eklenir. sonra da happuru huppuru yenir. afiyet olsun.
    1 ... if not than what