1. 1.
  efendim hep merak edilmiştir nasıl oluyorda bu kadar pahalı olması gereken otellerde herşey dahil sistemi uygulanıyor üstelik çok ucuz fiatlara .işte bu konuyla ilgili otel sahiplerinden ,yapılan uygulamalarla ilgili açıklamalar:
  - örneğin ilk gün haşlanmış patates ve yanında mezelerinden oluşan bir yemek yapıldı ve arttı diğer günde aynı yemek servis edilir. yine mi arttı kolayı var efendim ikinci gün bu patates püre haline getirilir ve öyle sunulur . yine mi olmadı e kolayı var dördüncü gün üstüne biraz yogurt alın size yeni bir yemek. bu usul diğer bütün yemeklerde uygulanır.yani taze diye alıp yediğiniz o yerlerdeki yemekler en azından beş gün süreyle çeşitli süslemelerle birdaha birdaha önünüze sunulur.
  -gelelim içkilere bu gibi otellerde içkilerde bedavadır. su gibi akıtılır değimi yerindeyse e tabi bunuda kolayı var. içki kaçakçılığını hepiniz duymustursunuz sanırım. türkiyedeki içki kaçakçılığının ana merkezlerinin bu oteller olduğunu söyemeye gerek yoktur sanıyorum.otelerin gizli bölümlerinde kaçak viski,kaçak rakı ve aklınıza gelen bütün içkilerin bu yöntemlerle üretimleri yapılmaktadır.
  sözün kısası yazın beş yıldızlı bu otellerde yiyiniz ,içiniz eğleniniz.
  afiyet olsun!!!
  2 ... aquantass
 2. 2.
  (bkz: sehir efsaneleri)
  ... baybars
 3. 3.
  turistik yerlerdeki lokantacı gibi ensafın anasını ağlatan bir uygulamadır zira zaten bitli olan bu ucuzcu turistler bu sayede otelden dahi çıkmamakta dışarda yiyip içmemektedir.
  1 ... say
 4. 4.
  (bkz: bazı sozluk yazarlarinin entrylerin altına tanim girmek yerine yazara laf sokma cabasi)
  1 ... aquantass
 5. 5.
  turizmin kalitesini düşüren sistem. * *
  ... profendure
 6. 6.
  türk milletini b.kunu çıkarmya yönelten sistemdir.
  ... salcali kalca
 7. 7.
  türk milletinden ziyade yabancılara b.kunu çıkarmaya yönelten sistemdir. 1.75 boyunda ve 65 kilo ağırlığında ortalama vatandaşım mehmet ağama herşey dahil olsa ne olur? eti belli budu belli, yiyebileceği de belli. ama sen elin 2 metre boyunda ve 120 kilo ağırlığındaki hans'ına ivan'ına herşey dahil yaparsan batarsın kardeş. 2 kere 2 dört.
  ... ayenci form
 8. 8.
  turizmin sorunlarından en önemlisidir. yabancı turistler bir tur sistemi içinde olduğundan gezdiği yerlerde döviz bırakmamakta tüm hasılatı yabancı seyahat acentaları ceplerine indirmektedir. herşey dahil sistem bir bakıma güzelmiş gibi gözüksede otelin içinden çıkıp bölgedeki yerlerin doğasını tarihini görememek ayrı bir dezavantajdır. ha birde gezerken o yerlerde harcayacağınız paralarıda hesaba katarsak aslında özgür takılmak en mantıklısıdır. *
  ... ceylan2270
 9. 9.
  Bir çoğunda rus hatunlar bile fiyata dahilmiş diye duyduğum sistem.
  edit: Bir çok rus hatunun bu otellerde nasıl tatil yaptığı anlaşılıyor.
  ... mertce
 10. 10.
  türk turizmini baltalayan sistemdir. örneğin aylardan, şubat ayı olduğunu var sayalım, bir türk vatandaşısınız, türkiye'nin herhangi 81 ilinden bir tanesinde ikamet ediyorsunuz diyelim. ocak ayı itibariyle başlayan rezervasyon döneminden faydalanıp, antalya kemer'de bir otelde 2 kişilik, 1 hafta rezervasyon yaptırmak istiyorsunuz. erken rezervasyondan sözde, kar elde edeceksiniz. nah edersiniz.

  en fazla 200 lira oynar o da bir günün parası bile etmez. ancak bir alman olsanız ve berlin'de yaşasınız, gitseniz bir tur acentasına, " deir hans ben var antalya'ya gitmek istiyanz ! " deseniz ve cevap olarak aynı otelde, 1 hafta konaklama bedeli olarak 200 euro sözlerini duyarsınız. her şey dahil, ulaşım bile. bu paket tur kıyağıdır. he sonra ne oluyor ? siz adab-ı muaşeret kaideleri altında, efendi gibi yer içersiniz. ama ya onlar ?

  bu alman arkadaş ne yapar ? gider bir sosisten alır, bir biftekten, bir balık alır yanına salata da alır, bir de tutar pizza alır o da kesmez patates püresi de koyar. içecek olarak, kola, meyve suyu, bira, viski alır. hepsinden birer lokma yer, birer yudum içer. kalkar, yemeklerin hepsi çöpe gider. içer bu ayılar fıstat buldulça içer, içer, içer. sonra zum olup bazen kavga da çıkarırlar. cidden oluyor bunlar yüzlerce, binlerce defa gördüm. kahvaltılarda, meyve araklayıp odasına götüren yabancı turistlerde gördüm. işin içindeyim, paso bunlarlayım. ne yazık ki yerli turist çok azdır, görünce her personel sevinir. çünkü orada staj yapan yada çalışan çocukları ancak bir türk anlayabilir.
  ... dark jedi in da house