bugün

beğeni konusunda görece kavramından çıkmış kült filmlerdir. hani derler ya; tabiri caizse "begenmeyeni dövüyorlar abi" filmleridir bunlar.
''titanik''
battı gitti bize miras olrak güverte önünde romantizm bıraktı.
(bkz: back to the future)

beğenmeyeni 50'lere gönderiyoruz ona göre.
babam ve oğlum.

erkekler ağlamaz kavramını yerle bir ettiği ve herkesin filmin içinde kendinden bir parça bulmasını sağladığı için.
sinema öğrencisiyseniz, sanat zortlatması olan tüm abidik gubidik köşede kalmış hoca beğenilerini izleyip telkin sonucunda beğenmezsen ve alt mesajı görmezsen işin yok bu alemde zorlamasıyla beğenip de beğenmediğimiz filmlerdir.
requiem for a dream. beğenmeyeni bizzat dövüyorum.
(bkz: üç maymun)
çok para harcanmıştır. bir numara komedyenler oynuyordur. belkide ünlü bir yönetmen çekmiştir. seksi kızlar cirit atar.
- beğeneceksin türk halkı!
-o kadar para harcadık. *
-ee kampanya da yaptık. araba veriyoruz bak.
-içeride izlerken gülüyorlar. dışarıda beğenmedik diyorlar.
-vs...
mecburen beğeneceksin ya da -mış gibi yapacaksın.
(bkz: pardon)

begenmemek elde değil.
(bkz: uzak)

yani kız kaldırmak istiyorsan kanks? Yoksa öyle bi' derdin şey yapma.
(bkz: wall e)
düşler ülkesi *
johnny depp ve kate winslet olduktan sonra beğenmemek eşeklik olur afedersiniz. *
woody allen filmleri...
(bkz: the shining)
(bkz: a clockwork orange)
(bkz: jeux d enfants)
(bkz: 21 grams)
(bkz: the nightmare before christmas)

üşenmeyin girin blogspot'a. gezinin biraz. olmadı facebook'a girin. 10 kişiden 7'sinin movies kısmında yazan filmlerdir bu filmler.
(bkz: forrest gump)

iq seviyesi hayli düşük olan bir insanın bile istediği zaman neler başarabileceğini gösterdiğinden dolayı. mutlaka izlenmeli ve zorla beğendirilmelidir.
(bkz: yeşil yol)

(bkz: esaretin bedeli)

(bkz: prestij)

(bkz: piyanist)
çok oscar alan bazı kötü filmler de bu sınıfa girer.çünkü çok oscar almıştır,insanlar sonunda ağlamıştır falandır filandır diye herkesin bu filmleri sevmek zorunda olduğu düşünülür.

(bkz: titanik)
(bkz: pulp fiction)

(bkz: reservoir dogs)

(bkz: esaretin bedeli)

(bkz: godfather)*
beğenmeyenler filmden anlamıyorlardır ve hayatları boyunca bizim saçma sapan türk filmleri dışında film izlememişlerdir. hatta bizzat salaklardır.
sevgili tarafindan zorla izletilen, begenmiyorum denilemeyecek filmlerdir. ha bir de,

(bkz: sizli bizli baslik formati)
(bkz: röntgen film)i
iyi de olsa, kötü de olsa, içimizdeki şeyler var...

dip not: rontgen film diye bir başlık varmış. "i"yi onun için ayrı tuttum.
(bkz: ıssız adam) tabiki.
the fountain
beğenmemek gibi bir seçenek sunmuyan filmlerden.
(bkz: titanik)

boyle bir zorunluluk olmadan tum zamanlarin en cok izlenen filmi olmasi mumkun degil bence.
hayat. üstelik beğenmedim diyip çıkıp gitme şansın da yok.
ıssız adam... yavrucum beğenmiyorum, bok gibi film ulan. bu kadar klasik bir hikaye, bu kadar kötü bi işleniş, bu kadar kötü oyunculuk olamaz.