bugün

antarktika'nın gidilmesi yasak olan bölgesi "eyycehapezihniyeti" içerisinde bulunan sandık ülkesinin hükümetidir.

bunlar eskiden parlementer demokrasiyle yönetiliyordu. orada 16 yıldır iktidarda olan hükümet anayasayı beyenmedi. dedi ki ülke batinaj yapıyor. beni başkan yapın hepimiz uçcaz. adeta karda kışlık vakumlu lastik takmış gibi olcaz. karşılığında size bedava kek vercem. sonra başkan oldu. ülke uçamadan çakıldı. ehonomi filan süpersonik oldu. hatta o kadar iyi oldu ki çok güzel oldu çoh da iyi oldu taam mı. tabi bu adam başkan olurken de ne kadar hukuki denetim yasası varsa hepsini şeyaptı. sonra hemen yine bir belediye seçimi geldi. onda en büyük şehrin adayını eski başbakandan seçti. yalnız o şimdi meclis başkanı. onu istifa ettiremedi zati zar zor ikna etti. şimdi istifa etmeyince anayasaya uymadı. çok acayip oldu gerçekten.

çok komik ülke ya hergün isliyoz. ailecek takip ediyoz.
Biraz fazla güzel tespit. O kadar güzel ki neredeyse düşünen bir kısım kaldı türkiyede diye sevineceğim.
bazı olaylara birinci tanık, çok şey bilen adamlardan hiçbir şekilde vageçemiyorlar. ne istiyorlarsa veriyorlar. ben böyle görüyorum.