bugün

sınıf siyasetinden kopup etnik milliyetçiliğin kanatlarına sığınanların kendini kandırma biçimi. emekçiyi ırkına göre ayıran, emperyalizmin uşaklığını yapan bir parti tillahına kadar sağcıdır.
sağcı bir parti demek de çok iyimser olur. faşist bir partidir ama kendilerinden başka herkese faşist derler. bu da onları komik duruma düşürüyor. tinerciler bile inanmıyor onlara.
(bkz: bdp ye sağcı parti demek)

(bkz: zerdüşt böyle buyurmuş)
dahası (bkz: bdp yi parti sanmak)
bunu diyen birinin gerçekten partiyi takip etmediği ve sunduğu önergeleri görmemezlikten gelmekten başka bir şey değildir. biraz araştırıp bakarsanız türkiyede ezilen kişilerin haklarını savunan tek parti olduğunu anlarsınız. bdp'nin kurduğu bağımsızlık blok adayları birçok kültürü barındıran bir çatıdır. süryanisi, kürdü, türkü, dincisi, soyalisti, aktivisti ve birçok kişiyi barındıran bir çatıdır. bugüne kadar bdp'nin sunduğu birçok önergeyi meclis reddediyor?...

artık göörmemezlikten gelmeyin. bir ülkede önce mahallenin sorunu çözülür daha sonra diğer sorunlara sıra gelir. şu an içinse mahallenin tek sorunu kürt sorunu bunu çözmekte sosyalist, ferasetli insanlara kalıyor. ve sırı abi geçen hafta söyledi kürtlerin sorunalrıyla ilgilenmeyene sosyalist denmez.

bdp bu yüzdendir ki türkiyenin tek sol partisidir. siz ne kadar görmemezlikten geleseniz de. hatırlayalım CHP, Enternasyonalden neredeyse atıyorlardı faşist uygulamalar sergiledikleri için.
bdp'yi desteklemiyorum ama sol'u kime göre ayırıyoruz anlamadım. sadece bdp değil ben de bisürü parti sayarım mesela 'sol' sanılan. boş muhabbet bunlar ondan. desteklersin veya desteklemezsin.