bugün

http://bdpblog.wordpress.com/

1- Kürt kimliğini de tanıyan demokratik bir anayasanın hazırlanması,

2- Türkiye genelinde merkezi yönetimin yetkilerini sınırlayan "yerinde yönetim sistemi"nin geliştirilmesi,

3- Kürt halkının demokratik siyasal iradesinin tanınması ve öz yönetim hakkının verilmesi,

4- Kürt kültürü önündeki tüm engellerin kaldırılması, serbest örgütlenme hakkı, ifade ve basın-yayın özgürlüğünün tam olarak sağlanması,

5- Kürdistan'da konuşlandırılan polis gücü, özel tim vb. özel savaş birimlerinin geri çekilmesi, tedbirlerin alınması temelinde köy koruculu ğu sisteminin dağıtılması, Kürtlerin öz savunma güçleriyle kendi iç güvenliğini sağlamaya olanak verilmesi,

6- Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan dahil tüm siyasi hükümlü ve tutukluların serbest bırakılması,

7- Tüm etnik topluluk ve inançların özgürlüklerinin anayasal güvence altına alınması,

8- Son 30 yılda yürütülen savaşta yaşanan kirli olayların, cinayetlerin aydınlatılması için Adalet ve Hakikatleri Araştırma Komisyonun kurulması,

9- Köyleri yakılıp-yıkılan yurttaşların geri dönüşü için gerekli tüm tedbirlerin alınması ve zararlarının tazmin edilmesi,

10-Ekonomik dengesizliğin, yoksulluğun ve işsizliği aşılması için ayrımcı politikalara son verilmesi, yatırımlarda Kürdistan'a öncelik tanınması.

Özgürlük ve Demokrasi Bloku Ne Amaçlıyor?

yazısı da bu sitede.
Özgürlük ve Demokrasi Bloku sitesi için:

http://ozgurlukvedemokras.../oda/15-mayis-2011-pazar/

not: la +/- oylanacak bi entry değil bu. bilgi amaçlı bişey yani.
(bkz: köpeğin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı)
"8- Son 30 yılda yürütülen savaşta yaşanan kirli olayların, cinayetlerin aydınlatılması için Adalet ve Hakikatleri Araştırma Komisyonun kurulması,"

bu komisyonlar pkk nın işlediği cinayetleri de araştıracak mı yoksa demokrasi, özgürlük, adalet vs kavramların bdp anlayışında tekelleşmesi durumu yeniden mi yaşanacak mesela. bu bir soru işaretidir.
hmmm güzelmiş gerçekten, bölelim size biraz toprak yaşayın köşede olmaz mı? saçma işlerle uğraşıyorsunuz, kürtlere karşı yapılan hiçbir ayrım yok bu ülkede. herkes aynı haklara sahip zaten. niye lazlar, aleviler, çerkezler çıkıp bu saçma şeylerle uğraşmıyorlar da bazı kendini bilmez kürt gruplar ortaya çıkıyor. bdp nin kürtlerin haklarını savunmak gibi bir derdi yok, bdp ne istediğini kendi bile bilmiyor. kürtlere en büyük zararı bdp veriyor şuan, kuş beyinliler de arkasından gidiyor... bütün kürtler değil zaten, en fazla üçte biri bdp ye destek veriyor ki o yüzden barajı geçemiyorlar.
(bkz: eşşeğin zikini)
Açık olmak gerekir ki, bdp ne istediğini bilmiyor. Zira, imralı adasındaki bir şizofren tarafından gün ardı değiştirilen fikir ve kararlar dolayısıyla, aklı sıra kıvrak siyaset yapıp diğer taraftan okyanus ötesindeki ağabeylerini memnun etmek istiyor.

Şurası çok açık; bdp kan ve göz yaşı ile beslenen bir parti. Dolayısıyla kan ve göz yaşının olduğu her bölgede böylesi sırtlan ve kalleşlerin olması kaçınılmaz sondur.

Ne istiyor sorusu eminim ki cevap bulmuştur.
(bkz: taşlı sopalı demokrasi)
kürtçe bilmeyen bdp'li millet vekilleri, kürtçe eğitim olsun istiyor.

eli silahlı terör örgütü pkk ya arka çıkıyor, şiddete başvuruyor, barış istiyor.

kürt vatandaşlar türkiye'nin dört bir yanında rahatça yaşarken, kürtlere özgürlük istiyor.

kürt bebeklerini öldürttüğü için! 'bebek katili' lakabını alan terör örgütü ele başı abdullah öcalan kürtlerin önderi olsun istiyor.

yüzbinlerce şehit kanıyla sulanmış bu mubarek topraklarda, gerçekleşmeyeceğini bile bile kürdistanı kurmak istiyor.

kısacası;

pkk terör örgütüne destek veren dış güçler ne isterse onu istiyor.
ne istediklerini kendileri bilmiyor. want more felsefesini benimsemişler anca istiyorlar. eziliyorlarmış, haklarıymış. ulan bir ezilen varsa eğer oda Türk halkıdır. O kadar seviyoruz ki devleti dön sene döneceğiz arkamızı. geleneğimiz böyle bizim devlete karşı gelme gibi bir durumumuz yok. kürdlerle aynı okulda okuyoruz, aynı hastaneye gidiyoruz, bana kredi çıkarken onlara burs çıkıyor. ulan daha diyorsunuz ki bu devlet benim devletim değil. (bkz: hassiktir be rıfat abi)
yarrak istiyorlar denilesi soru öbeğidir.
özerklik neden istenir? polis, öğretmen, asker, iş adamı, servet sahibi vb olamıyorsundur 3. sınıf bile değil, insan sayılmıyorsundur, isyan edersin ve bunda haklı olursun, bu son derece hakkındır,

ulan bu ülkede cumhurbaşkanlığından, generalliğe, en zengin işadamlarından her çeşit memura, kısacası her görevde kürtler bulunabiliyor,

e ozaman sorununuz ne ey bdp li şerefsizler, anlamıyormusunuz, sizler kürtleri asla temsil etmiyorsunuz, kürtlerin bu ülkedeki nüfusa oranı %5 değil ama sizin oy oranınız yaptığınız oyun ve baskılara rağmen %5, yani istenmiyorsunuz, sevilmiyorsunuz,

oralara hizmet gelmesin, buradakiler oradakilerden nefret etsin ki, bdp daha rahat oynayabilsin oralarda diye etmediklerini bırakmıyorlar, yol yok hastane yok diye bağırıyorlar, yol yapan hastane yapan işçileri öldürenleri alkışlıyorlar,

velhasılı; bdp huzursuzluk olsun, fakirlik olsun, eğitim olmasın, hastane gelmesin, yol yapılamasın ki provake edecek birşeyler olsun istiyor, aynen şehit cenzaleri gelsinde söyleyecek birşeyimiz olsun diye bekleşen muhalefet liderleri gibi *
ne istediği konusunda bir fikri yok. (bkz: Gerilla romantizmi)
güncel Önemli Başlıklar