bugün

(bkz: yanlışlıklar komedyası)
Şaşırtmayan karardır.

Tekrar ve tekrar söylüyorum. Kürtlere güven olmaz. Adamlar açık açık yapacaklarını söylüyorlar ama medya karşısında zaman zaman barıştan yana olduklarına dair gırla yalan. Ancak çoğu yerde gerçek yüzleri bu şekilde görülüyor.

işin daha kötü tarafı ise herkesin gördüğü bu tabloyu bizzat hükümetin farklı göstermesi. BDP barış falan istemiyor. bdp, kürtle ilk aşamada statür ardından da yeni bir devlet istiyorlar. ancak alıştıra alıştıra kademe kademe.

Ve şu da bir gerçek ki pkk silahlı eylemlerinin doruğuna ulaştığı yıllarda bile bu günkü kadar güçlü olmadı. akp; adalet ve kalkınma partisi olmaktan daha daha çok bdp'nin üst yapılanması olmuştur.
net! akp'nin başarısıdır.
murat karayılan niye çekilecekmişiz boşuna mı 30 yıl dağlardaydık, kürdistandan türk ordusnun yüzde doksanı türk polisini tamamı çekilmeli yönetim kürtlere bırakılmalı diye havlıyor, bizdeki bazı angutlar güzel şeyler olacak yaşa akp diye sayıklıyor. pkk bizim sayemizde islamcılar iktidar oldu ve istediklerini yapabildi şimdi bize borçlarını ödeyecekler diyede iyice şımarıyor. boşbakanımız recep tayyip gazetecielere fırça atıyor.
BDP provokasyon için yine sahneye çıkacak anlaşılan. Birçok insanımızın farkında olduğu bir durum var ki: sorun çözülürse en çok bdp zarar görecektir. Biz bunları daha önce şurda: (bkz: sayın öcalan özgür olacak halkıyla buluşacak/#18875762)yazmıştık. Nitekim bu da bunlardan biridir. imralı görüşmelerinin metninin basına bdp'den sızdırıldığı tahmin edildiği gibi ortaya çıktı. Bunlar ne derse desin ben hala belki bir insan kurtarırız diye umutluyum.
erzurum, malatya ve elazığ şehirlerimizde yine dayak yemeleri ile son bulacaktır.
malatya, elazığ, manisa ve erzurumda dayakla sonlanacaktır.
bdp'nin provokasyonu şeklinde yorumlanan hadise.

arkadaş neyin kafasını yaşıyosunuz anlamıyorum ki. newroz kürt bayramıdır ve bunu kutlamak kürtlerin en doğal hakkıdır. bu nasıl bir faşizan duygudur ki kürtlerin her yaptığı şeyi provokasyon olarak görüyor? kürtler sevinmesin provokasyon, kürtler bayramını kutlamasın provokasyon... afferin böyle devam.
güncel Önemli Başlıklar