bugün

Muhtemelen yakın gelecekte insanlar başıma bir şey gelmeyecekse Atatürk'ü seviyorum ve türküm diyeceklerdir.
başına birşey gelmez hatta belki el üstünde tutulursun. ama yapma atana ihanet etme.
bana şunun nedenini mantıklıca açıklayan bir insan evladı görmedim daha. Atatürk önderliğinde bu ülke kurtarıldı mı? Kurtarıldı. Senin bu ülkede diğer devletlere bağlı kalmadan yaşayabilmen için uğraştı mı? Uğraştı. Daha çağdaş, daha modern eğitimler alabilmeni, giyinmeni, yazmanı sağladı mı? Sağladı. Annelerinizin, kardeşlerinizin haklarını düzenledi ve insanlaştırdı mı? Evet bunu da yaptı. Niye sevemiyorsunuz abi o zaman? Niye sevemiyorsunuz? Çok mu zor? Ben sana tap demiyorum ki, ama ülkeni kurtaran adamı sevmek bu kadar zor olmamalı. Ve kimse kusura bakmasın ama sevmiyorum demekte bu kadar doğal karşılanmamalı!
Laik bir ülkede zaten başa bir şey gelmemesi gerekir. Hani laik ülkelerde fikir dahil her türlü özgürlük var ya...
senin başına daha ne gelsin denilesi kişinin beyanı.
üniversite ortamında arkadaşlarla yapılan sohbetlerde ortaya çıkan bir soru vardır..

"yoksa sen atatürk'ü sevmiyor musun?"

gözler dehşetle açılmış, suratta şok olmuş bir ifade ve samimiyetle sorulur bu soru..

"bir insanı sevip sevmemek gibi şahsi hislerimi açıklamak zorunda değilim" şeklinde cevap verilirse doyurucu olmuyor söyleyeyim..
(bkz: kuzey kore mode off)*
bunu diyen benim başıma gelebilir.
bu ülkede atatürkü sevmiyorum diyenin değil tayyip erdoğanı sevmiyorum diyenin başına birşeyler geldiği gerçeğidir.
atatürk mezarından kalkıp kafana biber kapsülü fırlatmak suretiyle beyin travması geçirmene neden olamayacağı için, isteyen korkmadan sevmeyebilir.

ama her fırsatta kendinden biri eleştirildiğinde ''o başbakan, o cumhurbaşkanı, vs, saygılı olun, makamına saygı duyun'' diye zırlamamalıdır. zira atatürk türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanıdır. makamına saygı duyulmalıdır.

(bkz: sevgi sik değil ki millete sokalım)
Anlasildi tamam.
geberebilirsin.
"sen de pek korkak çıktın. senin gibi bir böceğin atamızı sevmesindense sevmemesi yeğdir" diye yanıtlanması gereken hezeyandır.
bunu diyen kız şuan kanadada iltica etmiştir.
baş örtüsünü bahane ederek.
bunu söyleyen kız nerededir merak ediyorum.
Mümkünse Sen sevme zaten amk şeklinde cevap verilmelidir.
atatürkte senin için ölüyordu zaten.

bende sevmem ama saygı duyarım sonuçta üzerimizde emeği var.
başına bir şey gelmeyecekse bundan banane. ha başına bir şey gelecekse zevkle okuyayım, o ayrı.