bugün

başı açık erkekler müslüman sayılır mı? onların kılı kıl da, kadınların kılı mı battı!
Her entry giren insan sayılır mı?
yani başı örtülü olup (bkz: üstü minare altı kerane) olan din sevdalılarını da düşünün derim. insanları giydikleri kıyafet, saçı veya (varsa) sakalına göre sınıflandırılması kadar iğrenç, zavallı ne olabilir ki?
sayılırlar. Eğer reddetmiyor ama buna rağmen nefsine uyup kapatmıyorsa günahkardır. Ama başörtüsü yoktur diyorlarsa kusura bakmasınlar kafir olurlar
Başlığı açan arkadaşa soruyorum namaz kılıyor musun?
%95 kılmıyordur.
O zamam tek soru soruyorum;
Namaz kılmayan müslüman sayılır mı?
Şu yukardaki kiramen adlı yazara beş vakit namaz kılıyo musun desem evet dese ve ben ona okuduğun duaların anlamını biliyo musun yaptığın hareketler ne anlama geliyo diye sorsam bana bön bön bakmazsa kafama net sıkarım. Sen kimsin bunun değerlendirmesini yapıyosun bre cahil allah mısın kimsin.
şu millet günahkarlıkla-kafirliği ayırt edemedi. Farza uymazsan günahkar, Farzı inkar edersen kafir
Yaratıcılığada mı soyundunuz? Kim Müslüman , kim değil.

Yaradan beyin vermiş ama, düşünme yetisi yok.
Dinde zorlama yoktur, açık olduğu halde namazını kılan var kapalı olup kılmayan var bu durumda bunlar ne oluyor.
Kimin müslüman olduğunu sözlük köşelerinde tartışan ergenlerden daha müslüman oldukları kesindir.

Hangi kodumunun çocuğu o,şu, bu müslüman mı diye tartışıyosa onun din -ı islamla uzaktan yakından ilişkisi yoktur.

Müslüman olmayan o 'dur .
Kimin allah'a daha yakın olduğunu anca allah bilir, iman sorgulayacak halde değilsiniz. Allah'ın gereksizleri.
Kapalı olan kızlar da kesin en iyi muslumanlardir değil mi? Tabii yerseniz.
Başlık açan kızlar müslüman sayılır mı diye okumak... (bkz: yaran yanlış okumalar)
Allahım lütfen şu sözlüğün haline bi bakar mısın?
Ya bu zal nerde ya?
anlamadan kuran okuyup kendini müslüman diğerlerini kafir sanan cahilden daha müslümanları vardır.
hiçbir şey göründüğü gibi değildir. mühim olan zarf değil mazruftur. içeriği ıskalardan kemiği geveler durursun işte böyle.
yıl olmuş 2016 hala bi karış bezi tartışıyor müslümanlar . yaratmada sıkıntı yok ama takip mekanizması zayıf.
susuz kalmış köpeğe kuyudan su çıkarıp veren fahişe mi müslüman, yoksa başını kapatıp götünü açan kız mı müslüman? Kısacası hücre yoksunluğu çekenlerin karar vermeyeceği bir soru. Bu işleri bırakıp atomu parçalamaya devam edin siz.
edit: imla
Sana başının açık olması iyi gelmemiş orası kesin, sen kapan biz de rahatlayalım biraz.
başını kapatmanın hiç bir anlamı yoktur.

ayrıca imam hatipler kapatılsın.
provakatif başlık.
kuran'da müslüman olduğunu anlarsın.
ama bundan şüphe duyan münafık olabilir mi?
pekala olabilir.
yani... sübyancı din adamları ve törenin olduğu dini kullanarak çalıp, kişisel çıkar için yalan söyleyip, gönül rahatlığı ile öldüren milyonlarsa insan ve tamamiyle yasak olan şeylerin yasak olmasına rağmen bir alternatif bulup kendilerini saf ve akıllı sanan milyonlarca insan hala bulundukları dinin bir parçası oluyorsa böyle bir sorunun ne önemi var?
Başı kapalı tayt giyen "müslüman" kızdan daha iyi bir müslüman olabilir.
güncel Önemli Başlıklar