bugün

necmettin erbakan üniversitesi ilahiyat fakültesi profesörü faruk yazıcı yeni makalesinde;

kadınların islam dinine uygun şekilde giyinmesi gerektiğini, öncelikle başının kapalı olması gerektiğini ancak bununda yeterli olmadığını vücut hatlarını belli edecek kadar dar ve ince elbise giymesi, kısa kollu bluz giymesinin de günah olduğunu söyledi...

sadece başı kapalı ama dar ve vücut hatları belli olacak şekilde giyinenle peygamberimizin örtülü çıplak kadınlar dediğini aktaran yazıcı;
islam alimi kareem el said'in Dürer-ül-Mültekıte kitabında geçen Örtülü çıplak kadınlar Cennete girmez, kokusunu bile duymaz. hadisini hatırlatan yazıcı...

kadınların islam Ahlakının gerektiği gibi giyinmesini, bunun elzem olduğunu söyledi...

ilahiyatyayınlarıdergisi sayı 84 ss72 73

bilgilendirme: ekşi sözlükte aynı başlığı açan kişi olarak çalıntı iddialarını kabul etmiyorum..
başlık açan kadınlar cennete giremez diye okudum. korktum bir an. neyse sıkıntı yok.
hayırdır turnike mi kurdunuz ibneler?.
sen allah mısın ulan (haşa) diye cevaplanası beyanat. allah kur'anda benim rahmetim gazabımı aştı diyor. belki başı açık ama beş vakit namazında, dini adına dirsek çürütüyor, bilemezsin.
şehir efsanesi yuvası necmettin erbakan üniversitesi akademisyenlerinin servis edilen konuda görevi ifa ettiklerini gösteren çalışma. akademisyenleri takdir ediyorum görevlerini yerine getirdikleri için.

not ;
efsanenin kaynağını bulduğumda paylaşacağım.
havva aleyhisselam gidecek diye biliyorum ben o zamanlar örtü olayı yoktu sanırım neyse ayarlanmıştır bu işler bana laf düşmez.
herkesçe bilinen bir gerçektir. evet.
yobazca düşünce.
Damsiz da girilmezmis.
herkes cennetlik sanki bi onlar kaldı..
başı açık birkadın olarak şahsen benim cennet gibi hayallerim yok. inanan biri olsaydım da allah ile kul arasına girenin, şirk koşanın cezasının ne olduğunu bilir, güler geçerdim.
En iyisini allah bilir, der ve susarım..
Allah adına konuşan yobaz zırvası.
her başı kapalı kadının cennete giremeyeceği gibi bu da bir safsatadır.
islam alimi kareem el said mi? Çok tatlı trollemişsin mübarek.
faruk yazıcı hakkında hiçbirşey bulamadığım hede. şu adam uydurmasyon değilse biriniz hakkında bilgi alabileceğim bir link atsın. yoksa bu başlığın tamamen halkı galeyana getirmek için açıldığı varsayımında bulunacağım.

edit:ilahiyat fakültesi ile ilgili birşey bulamadım ama aynı üniversitenin cerrahi tıp bilimleri bölümünde faruk yazıcı isimli bir araştırma görevlisi var.
biri bir kuyuya bir taş atar kırk akıllı çıkaramaz.

(bkz: güzel trollemişsin kardeş)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: başlık açan kadınlar cennete giremez)
rasulallah s.a.v. miraç gecesinde cennette gösterilmiş cehennemde. rasulallah s.a.v. cehennemde kadınların çok olduğunu belirtmiş.

rasulallah s.a.v bir hadisinde "bir kavim bir kavme benzemek isterse o kavim onlardandır" der. bu açıdan müslüman kadının giyim şekli bellidir.

sen müslüman bir kadın olarak ehli küfür gibi giyinirsen boşuna kendini aklamaya çalışma allah c.c. sana emretmiş örtünmen için sen örtünmezsen sonucunada katlanacaksın.

burdan kuru kabadayılık yapmanın bir anlamı yok. hiç kimsenin allah c.c.'nün rızasını kazanmaya garantisi yok. ancak allah c.c.'nün emir ve yasaklarına en fazla riayet edenler sadece bu rızayı umabilir.
cennet diye bir yer olmamasından dolayı doğru bir önerme.
Kuran'da olmayan bir arap adetini dine sokan insanlar asıl bunun hesabını nasıl verecekler, merak konusu.
işte bu entryde sözlüğün kalitesi belli olur derim ve saygımla susarım. edit:sonra su içerim deermişim. şaka şaka öyle ziyan bi şaka yapmam.
arapların hiç bişeyini istemiyoruz.sihtirolup gitsinler güzel ülkemizden.
ortunmek arap adetlerinden biri degildir. Ayrica bunlari bilmek icin haşa allah olmak gerekmez.
su götürmez gerçek. kadın iki ayaklı şeytandır. özellikle günümüzde müslümanım diye geçinenler islamdan uzak günah çukurunda günlerini gün eyliyorlar. her türlü ahlaksızlık, fuhuşturucu moda olmuş. üzülüyorum bu yeni nesle.