bugün

sikindirik bi yalan uydurmuş ve ona inanmamızı bekleyen maldır. neymiş efendim başörtüsü siyasi simge imiş de okula onla gidilir miymiş? la topraaaaam sen üzerinde che olan tişörtle geliyon ama okula. sonra efendime söyleyeyim atatürk rozeti ile geliyon. kaldı ki başörtüsü tamamen dini bi emirdir. siyasete alet ettiğini sanıp milletin dinini yasaklamaya çalışan sizin gibi mallar hüsrana uğrayacak emin ol. evet.
başörtüsünden değil türbandan rahatsız oluyordur.Şöyle ki türban takacaksan islamın örtüsü diye yalan söylemeyeceksin.hristiyandan aldığın örtü nerden islamın oluyormuş.Ha bana sorarsan kafanda haçla da girersin okula ama yalan söylemeyin bari.Dayattılar ülkeye türban girdi dış güçlerin isteğiyle.
insan olmadan müslüman olunmuyoru anlayacaksın islamın özünü manasını sevgi yolunu insanlığını bileceksin
ondan sonra o örtüyü takacaksın yoksa böyle laylaylom taytla örtü örtüp
örtünün onurunu islamı alay konusuna getirip sonra eleştirene dinsiz rahatsız demiyeceksin .
kur'an-ı kerim'de olmayan paçavrayı dinidir diye kakalamaya çalışan pezevengin hakaret ettiği akıllı insandır.

(bkz: başörtüsü farzdır yalanı)
Mallığının farkına varmaksızın sağa sola mal diyen malın beyanatıdır bu.
Kardeşim, anadoluda kadının kafasına birşeyler bağlamışlığı elbette olmuştur. Hatta islam kültüründe örtünmenin bir güzelliği vardır. Eyvallah. Ancak, görünen her saç teli için göğsüne hançer saplanacağı fikrini benimseyebilecek kadar yobazlaşan bir kesimin, altına bone üstüne örtü takması sonra da yok özgürlük yok bilmemne.
Sonra da özgürlüklerinin kısıtlandığını söylerler. Türbana, her türlü yobazlığa varan, dikte edilen kural sanki bir özgürlükmüş gibi gösterilmiyor mu, sizin ben ikiyüzlülüğünüzü. Başını ört eyvallah, nasıl giyinmek istiyorsan giyin eyvallah. Kara çarşafa bürünüp de, kadınlarına siyah eldivenler takan zihniyet bir zahmet özgürlük nutku çekmesin.
baş örtüsünü dini veya siyasi simge haline getirmiş bunu mahalle baskısı için araç yapmışların anlıyamadığı maldır.

başını kapatıp kıçına dar kot geçirip yüzünede 10 kilo boya sürünce namusun dinin kurtuldu demi. bi siktirin gidin arkadaş. ben böyle türbandan rahatsız oluyorum net.
Şekilcidir. Açık saçık giyinmeyi medeniyet sanar. Evet.
güncel Önemli Başlıklar