bugün

başörtüsü ile atayı anma törenine gelenlere karşı çkan izmirli kemalist ablanın ortaya koyduu utanç verici tavırdır.
yıllarca atatürk üzerinden bu ülkenin kanını iliğini emenlerin ellerinden alınmış en büyük kalkanlarının arasından yaktıkları ağıttır aslında bu haykırış.
yazıklar olsun.

http://videonuz.ensonhabe...tulu-ogrenciyi-aglattilar
kemalizm özgürlüktür, saygıdır, haktır hiç kimse bir başka kişiye karışamaz.karışıyorsa ben kemalistim diye ortada dolaşıp kemalizmi kirletemez.
saygının kalpte büyüdüğünü unutanları şaşırtması sürpriz olmayan durum.
Atatürk'ü kendi tekeli altında zannedenlerin hala az sayıda olmadığını bir kere daha göstermiş olaydır. Özellikle izmir'deki sözde laikçilerin kafa yapısını görmemizi sağlamıştır. Onlara göre Atatürk sadece chp seçmeninin saygı duyabileceği bir lider, dini inançlarından dolayı insanları ötekileştirmeyi savunan bir diktatördür.
(bkz: başörtüsü vs türban)

edit : bunun nesini eksiler ki bir insan ? Bu kadar mı değiştiniz ya ? Bu kadar mı irticacı oldunuz. inan kimsen umrumda değilsin sadece acıyorum sana. Bu arada karma vs de umrumda değil benim. Sadece bu entrye verilen eksiyi anlamadım ben. Eksi veren insan şunu açıkla inan bir tek neden eksi verdiğini söyle cevap dahi atmayacağım. Hadi koçum bekliyorum. Bakalım...

Edit 2 : olm bi cevap verin lan anlama sorununuz mu var ? Okumuşsunuz ilk editi bari diğer 2 kişi cevap verseydi...
olur anmam.*
laikliği dini ve dine ait olan herşeyi devlet organlarından hatta ve hatta toplumdan silmek zanneden, atatürk'ü inançlı insanlarla paylaşmaya tahammül edemeyen insan görünümlü canlılara karşı atatürk'e sahip çıkan ve bu atatürk'ü anladığını, sevdiğini, izinden gittiğini sanan gerizekalılara inat inancıyla atatürk'üne sahip çıkmaktır! ne mutlu böyle düşünen tüm insanlara!
olabilir, anormal değildir. laiklik denilen şey vicdan özgürlüğüyse atayı herkes anabilir.
tipik bir laikçi kadındının tepkisini çeken durumdur. çünkü bu laikçi insanlara göre laiklik top yekün dine kardşı durmaktır.

laikçi diye bir şey yok diyen insancıklar bu laikçi kadını iyi dinlesinler.
demokrasiyi savunan bir insan hür ve özgür iradenin bilincinde olmalıdır. Ulu önderimizin hayat felsefesine, kişiliğine hayran olmamak mümkün değildir, onu anmak anlamak şekilcilikten çok uzak bir davranıştır. ayrımcılığın insanı değil her dilden dinden insanın gözyaşlarına gömüldüğü, saygı duyduğu, iftiharlandığı değerimizdir mustafa kemal.
Beyinsiz olduğu yüzünden belli olan yaşlı teyzenin saçma serzenişleridir. "hürriyet mi bu, hürriyet mi bu?" şeklinde konuşması zaten beyinsiz olduğunu ispat etmektedir. Hürriyet senin bu kızı engellemen midir? Bir an kızı savunan bir kadın olduğunu düşündüm bu lafı söylerken. Atatürk'ü anma hakkını sadece kendi gibi kevaşelerde görmesi ayrıca kahkaha sebebidir. Izmir ile bir ilgisi yoktur bu eblehlerin.
eğer yaşadığımız yer, "demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti" ise ki öyle olduğu iddia ediliyor o halde her isteyenin hakkıdır, ata'sını istediği gibi anmak. isteyen fatiha okur, isteyen rakı içer şerefine.
(bkz: başörtüsüz oruç tutmak) la aynı şeydir. ne alaka? baş örtüsü olanla, olmayan aynı şeye saygı duyamazlar mı? atatürk zamanında başörtüsüz kadın mı var dı? saysanız 2 elin patmaklarını geçmezdi. saçma sapan işlere kafa yoruyorsunuz.

atatürk zamanında cephede ki kadınların hepsinin başı kapalı değil miydi? ne oldu? yobozluk damarınız mı azdı? orada burada sözde kemalistim diye gezmeyi biliyorsunuz. savaş çıksa ilk önce yine o kadınlar koşacak lan. senin annen de kapalı değil miydi? noldu? mustafa kemal aşkın mı kabardı birden?

kolaysa sen gel de çoraplarını, çarıklarını cephede ki askerine yolla. ama yok, yapamazsın ki sen! neden? tırnakların ojeli. dokunsan, tırnağım kopar, sonra rezil olurum diye ağlarsın sen. ülkeyi korumaya gelince hepiniz sözde vatanperversiniz.

suratınıza tükürecek yer arardım ya sizde. yazık.. o da yok...
http://2.bp.blogspot.com/.../Ataturk_ve_Basortusu.bmp

görsel
gayet normal olan davranış biçimidir. bu duruma karşı çıkanlar atatürk ün arkasına saklanmak suretiyle atatürk ün adını kirleterek içindeki sapkın kini boşaltmaktadırlar. insanlık onuruna uzaktır bu tutumları, insanlık onurundan uzak olanda atatürk ten çok uzaktadır. atatürk evrenseldir, belli bir kesime ait değildir, kimsenin ambargosuyla da kısıtlanamaz, atatürk eleştirilebilirdir aynı zamanda, ilah da değildir, insandır en başta.
başlık olacak önemde bir konu degildir. gayet normal bir durumdur. atatürk sadece başı acıkların atatürkü değildir.
bu kadını hala takdir edebilecek zihniyette neo laikler olduğu sürece cumhuriyet rejimimizin tehlike altında olduğunu gösteren anma dır.

kimsin arkadaş sen? duyanda sanacakki atatürk 7 cihanla değil , emperyalizm le değil , ülkedeki başı kapalılarla savaştı. hadddi lan! yedirmeyiz bu ülkeyi sizin yobaz düşüncelerinize. ne cürretle böyle bir terbiyesizlik yapabilirsin? atatürk senin gibi yaratıkların tekelinde değil.

bir benzeri kadınıda kadıköy de markette görmüştüm. başbakanın gazetedeki resmini göstererek "cumhurbaşkanı olacakmış. bu tiplle cumhurbaşkanımı olacak?!" demişti.
aynı zihniyet aynı mantık. lan bana bir ülke göster , o ülkede cumhurbaşkanı yakışıklılığa göre seçilsin. yok lan öyle bir yer. türkiye dede yok. nerede yaşıyor bu yaratıklar? ne çekiyorlar evde? insan en azından önceki cumhurbaşkanlarını bir göz önüne getirir. hiçbiri bir brad pitt değildi. bunlara kalsa manken getirirler başa.
kimse bana chp liler eğitimlidir osuruğu ile gelmesin şu saatten sonra.
başörtüsü ile atatürk'ü anan türk kadınının başımızın üstünde yeri vardır. o'na atasını anma hakkını tanımayı çok görenler ise şerefsizdir, orospu çocuğudur...
güncel Önemli Başlıklar