bugün

kuranda o dönemin şartlarına uygun belli yerleri örtme tavsiyesini ''emir'' olarak algılayan mongolların facebook'tan sağa sola saldırmasıdır.

dikkat edin bu tipişler esas olan emirleri namaz gibi, oruç gibi.. hiç dile getirmezler. varsa yoksa türban. zannedersin koca din 2 metre beze entegre olmuş.
başörtüyü savunmaktan çok, ona karşı çıkanlara hakaret eden bir grup.
vatan hainlerinin kurduğu bir facebook sayfasıdır. ilgi bile göstermeyin.
Başörtüsü Allahin emridir ama ne kara çarşafa girip kokun demiştir ne başörtünüzü kendinizi boğazlar gibi baglayın demiştir ne de kafanizi ortüp 10 ton makyaj yapin, en abartili, butun vucut hatlarini ortaya çikaran giysiler giyin demiştir. Hepsi için degil ama çok fazla bu tarzkapali insan var artik.
Allah kadının saçlarını örtmesini ister erkeği ise kelleştirir. Bu mudur?
mizahi yönüyle takip edilebilir bir sayfa. bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum ama. *

görsel
kafaları çok güzelmiş güle güle kullansınlar iyi dileklerinde bulunduğum insansılar.
o bu şekil geyinir, bu bu şekil geyinir bunlara takılmamak gerekir.
yeryüzünde ki bir toplu iğne ucu ne kadar yer kaplıyorsa, dünyada evrende o kadar yer kaplıyor.

ve bu ucu sonu olmayan evrenin yaratıcısı, her şeyi bırakmış toplu iğne ucu kadar önemli olmayan bir yerde yaşayan dişilerin kafasında kılla-tüyle uğraşıyor.başını ört, yoksa seni cehennemde külbastıya çeviririm diye ültimatom veriyor.

şahsen, evreni yaratan bu yüce varlığın bu kadar sığ ve vizyonsuz olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum.
insan sevdiği kişiyi kıskanır ve yurdumuzdaki abazalardan kurtarmak için başörtüsü allah ın emridir
cümlesiyle siper alır. Hoş bu abazalar çarşafa bile bakar.
standart dindar görünümlü sahtekarlardır.

Şimdi ey müslümanlar ve kendini müslüman hissedenler size bir kaç sorum olacak;

- Hakkında sadece kulaktan dolma bilgilere sahip olduğunuz insan hakkında yorum yapmak gıybete girmez mi? Gıybet en büyük günahlardan olduğu halde siz gıybet haline düşmektesiniz ALLAH'tan korkmazmısınız? Keza ALLAH korkusu olan gıybet yapmaz.

- Peygamber Efendimiz (ALLAH Ondan Razı Olsun) buyurmamışmıdır ki;
"Taife Taife, kısım kısım bölünmeyiniz"
sizler şu an kendinizden olmayanı dili ile mübarek Kelime-i Şehadet getirmesine rağmen müslüman değilmiş gibi görmektesiniz. Kalbini ya da ruhunu açıp bakmadığınız insanlara nasıl böyle bir imada bulunabilirsiniz bu küfürdür ve din ile hiç bağdaşmayan bir şeydir.

Tekrar Mübarek Ramazan Bayramınızın sizlere hayır getirmesini temenni ederim.

şu soruya bile cevap verememişlerdir. hatta cevap vermeyi bırak soruyu soran kişi olan beni sayfada engellemişlerdir. yazık yazık din kimin ellerinde.
nûr - 31. ayet
mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

ahzâb - 59. ayet
ey peygamber! hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. şüphesiz allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:

(kadının [yüz ve iki elinden başka] bütün bedeni avrettir) [mecma'ul-enhür, el-mugnî]

bu hadîs-i şerîfte kadının tesettürü açıkça, bildiriliyor. kur'ân-ı kerîmin 17 yerinde resûlullaha (de ki, bana tâbi' olun) buyuruluyor. allahü teâlânın resûlüne tâbi' olup o'nun bildirdiği şekilde tesettüre riâyet etmelidir!

bazı angutlar yazmışlar kuranda tesettür falan yok diye. bir kadın açık gezse kâfir olmaz, sadece günah işlemiş olur. fakat kapanmanın lüzumsuz olduğunu veya öyle birşey olmadığını söylerse söylerse dinden çıkar. günah ile küfür farklıdır.
başörtü kurban olduğum ya resulallahtan gelebilir ama, lakin ki öyle değildir. Çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı...

http://www.youtube.com/watch?v=kuAURNwt7jc
başörtüsü takınca veya onu savununca cihat yaptığını yada direk cennete gideceğini sanan ahmakların kurduğu sayfadır. tamam başörtüsünü savunuyorsun ne güzel. ulan 5 islam 6 iman şartının en fazla 1-2 sini yapıp sadece bir başörtüye takılmak neyin nesi? '' lan hiçbir şey yapmıyoruz bari şu ramazan oruç tutalım'' deyip bir oruç tutmuşluğun var ama duyan cihat önderi sanar. başörtüden önce gelen 11 şartı bilmem kaç günahı es geç, sonra gidip başörtüsüne takıl. bir de havalarda uçuşan ayetler bilmem neler. gösteriş için gündemde diye konuyu savunmak kadar saçma bir şey var mı acaba? daha çüküne gözüne sahip çıkama, 11 ay ayı gibi yaşa ramazanda en baba müslüman takılıp fetvalar ver, namaz yok, dua desen bir fatiha bil sonra türban dünya meselesi olsun. köstebek kadar zekayla din bile yaşamıyor insanlar ne garip arkadaş. allah'ı kandırmaya çalışmak bu olsa gerek. aslında tv'ler de ne görürse onu alıyor insanlar ve bunun tek sebebi bu. artık heryerde '' türbana tepki var din elden gidecek'' diye diye türbanı islamın 1. şartı yaptılar. dinden nefret ettirdiniz insanı şaka gibi.
Kapanan insana tamam saygı duyulması gerek; ama sayfanın duvarındaki saçmalıklar ne öyle? Sabah sabah iyi güldürdünüz teşekkürler. Böyle insanlar dinden soğutur.
--spoiler--
OKULARA ZORUNLU DiN DERSi KALDIRILSIN DiYEN SOYTARILARIMI

EZAN TÜRKÇE KÜRTÇE OKUNSUN DiYEN SAHTEKARLARMI

TÜRKiYE LAiKTiRTiR LAiK KALACAK DiYEN DiNSiZLERiMi

BU NASIL BiR MÜSLÜMANLIKTIR BU NASIL iŞTiR ARKADAŞ

KiMSE DEMiYORKi SOKAKLARDA MiNi ETEK KALDIRILSIN.

KiMSE DEMiYORKi MEYHANELER ZiNAHANELER KAPATILSIN.

BAZI MÜSLÜMAN OLDUĞUNU SÖYLEYEN SAHTEKARLARIN.
REZiLLiĞi ARŞI ALAYA ÇIKMIŞTIR.

ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSiN...
--spoiler--
nette biraz kafa dağıtmak için takılırken şuna rastladım.

http://galeri.uludagsozlu...h-%C4%B1n-emridir-313446/

sonra facebook ta aradım, evet gerçekten var böyle bir grup. biraz inceledim. her okuduğum iletide gözlerim fal taşı gibi açıldı resmen.

sanmayın değişik fikirlere ya da başörtüsüne karşıyım. annem başörtüsü kullanıyor benim. bir sürü arkadaşım var. başörtüsünü geçtim, kişinin kendini ilgilendiren bi fikrine asla saygısızlık etmem. çarşaf giyerek yaşamak istiyorsa, yaşasın. tüm vücuduna dövmeler yaptıracaksa , saçını yeşile boyayacaksa boyasın. kime ne!!

sana ne!!

bu sebeple siyasi ya da dini konularda fazla sinirlenmem. çünkü tartışmaya girmem. zaten kendi facebook hesabımda veya sözlükte bunların herhangi birini savunan bir paylaşım, zannediyorum ki yoktur.

ancak buraya yazacak kadar sinirlendim ben bu sayfayı görünce. dedim ki gerçekten, biz nereye gidiyoruz. yobaz kelimesinin karşılığı neymiş anladım.

görsel

bu gibi birçok paylaşımı var sayfanın. şeriatı savunan, dine bürünüp atatürk ü kötüleyen ve recep tayyip erdoğana tapan türden. başörtüsünü savunmayı kenara koyup, herkesi kötülemeyi, karalamayı görev edinmişler kendilerine. mehmet ali birandın arkasından, cehenneme kadar yolun var yazılmış. ne kadar kötü olursa olsun bir insan, ölenin arkasından iyi konuşmak öğretilmedi mi bize? hem mehmet ali birand ne yapmış da , sana onun cehennemlik olduğunu söyleme hakkı veriliyor? peygamberimiz bile kendini taşlayanlara hayır dua ederken, sen kimsin ki??? nereden biliyorsun o adamın hayatını? türk kültüründe, müslüman olmayan ölülerin arkasından bile toprağı bol olsun demek yok mudur? nasıl kararttınız zihinlerinizi??

sayfayı protesto ediyorum.

böyle zihinleri protesto ediyorum.