bugün

gerçek hayat dergisinden emeti saruhan'ın haberidir. buyurun:

http://www.gercekhayat.co...sya/anne-ben-deist-oldum/

abartıyor derseniz, imam hatip öğretmenlerinin çalıştayında da benzer tespitler gündeme getirildi: (bkz: imam hatibe verilen çocukların deist olması)

bu da konuyla ilgili başka bir haber:

https://odatv.com/yuh-art...ilacaksiniz-04041819.html

zamanında yazmıştım, atatürk düşmanı kenan evren nasıl gardırop atatürkçülüğü propagandası yapa yapa milleti atatürkçülükten soğuttuysa, malum din düşmanları da içi boşaltılmış din propagandası yapa yapa, dini kendi amaçlarına, siyasi ve ticari çıkarlarına alet ede ede çocukları dinden soğutuyorlar.

bana göre hava hoş... siz düşünün müminler.

selam ve dua ile...
gayet normal bir olaydır.

islam adına kaç yıldır yapılan pisliklere, rezaletlere göz yumarsanız elinde internet olan, dünyayı iyi okuyan gençler ''demek ki bu din rant aracı, pis işleri örtme aracı'' deyip uzaklaşır o dinden.

yarın aileden uzaklaştıklarında başörtüyü de atacaklar. örneklerini gördüm ben de.

devam gençler devam.
acınası ve sövülesi tiplerdir. mümkünse topyekün belediye zehirlesin bunları! cemiyet için zararlı hayvanlardır.
Basörtüsü takanin önü açiliyorsa ve devletin nimetlerinden yararlanmasi kolaylasiyorsa deist ateistler türban takar dindar numarasi yapar.
yıllar önce nevizadede işlettiğimiz restorana ikindi vakti bir çift geldi. kadın 40'lı yaşlarında başörtülüydü ve kocasıyla beraber bira içiyordu. çok şaşırmıştım. bu şoku atlattıktan sonra o kafamda bir yerlere oturttuğum başörtülü kadın fenomeni bambaşka bir yere evrildi. şimdi hiç şaşırtıcı gelmiyor bu kızların agnostizme, ateizme kaymaları.

bunda siyasi iktidara yaslanarak din bezirganlığıyla ceplerini dolduran hacı hoca takımının net etkisi var. bu gibi adamlara dikkat edin. bolca dinden bahsederler ama örnek bir hayatları yoktur kesinlikle. tüm yaptıklarını ise paraya tahvil etmek için yaparlar. işte allah bunların belasını verecek bir gün.

ha bu kadar ciddi entry benim anlayışıma ters. o yüzden başörtülü bir kızın bekaretini aldığımı belirterek entrymi sonlandırıyorum ehehheh.
istanbulun sıcağına karşı önlem almış gençlerimizdir.
ilgili haberleri yobazları rahatsız eden gençlerdir.

https://odatv.com/madem-d...uyuruyorsun-06041808.html
yazıda ateist kelimesi geçmiyor aq.
ilk entryi doğru düzgün okumayanların ne olduğunu anlayamadıkları mevzudur.

özetleyeyim: önce birbirinden bağımsız iki haber çıktı. birinde başörtülü kızların ateizme, diğerinde imam hatiplilerin deizme kaydığı bildiriliyordu. ilgili linkler ilk entryde.

şimdi bu haberlerden deizme kayma ile ilgili olanına tepki geldi. son entrym onunla alakalı.

sonuçta ne fark eder ki? muhafazakar olması beklenen gençlerin deizme kayması ile ateizme kayması arasında çok mühim bir fark mı var?
ilk entry'i hiç okumayanların anlamadığı mevzu.

Bir mekanikçi gözüyle kayma var mı yok mu diye bakarsak fark yok diyebiliriz. ikisi de kayıyormuş.

Diğer taraftan;
Ateist olsaydım deisti kendime yakın görmem tutarsızlık olurdu.
Müslüman olsam deisti hanif denen şahıslara benzetebilirdim belki. Yine ateistten farklı olurdu.
islam karşıtı olsam deist, ateist, hristiyan, yahudi hepsini aynı görürdüm. Kendi kripto dinim hariç tabi. Onun yeri ayrı olurdu.
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtti.
fransız menşeili türkiyede de faaliyet gösteren bir reklam/pazarlama ajansı ile çalışan almanya bağlantılı uluslarası bir grubun ( parasıyla ) ittire ittire çıkarttığı haberlerdir. bu uluslararası grubun ( facebook ve instagram(?) da hisseleri olduğunu belirtmekte fayda var ) .

ayrıcainsanlar deist de olur, ateist de. bugün öyle düşünür yarın böyle. sorun kimin neye inandığı değil, kimin bu haberleri çıkartmaya çalıştığı. reklam ajansı gezi olaylarında da örgütlüydü. hatta geziyle ilgilenen 5 çalışanını hemen ardından amerika'da ki ajansa aldılar/kaçırdılar neyse.

demem o ki bu haberler, bize birilerinin bi yerleri kaşımaya çalıştığını haber veriyor. Yoksa haberlik değerleri yok.
Gençlik çağında olur öyle, ergenlikte insanlar sorgulamaya başlar. Kimi yeniden dine yönelir kimi ateizme. Yeniden dine yönelenler bu arayış sürecinde imanını sağlamlaştırmış olur.
(bkz: tahkiki iman)
kimisine göre "fransız menşeili türkiyede de faaliyet gösteren bir reklam/pazarlama ajansı ile çalışan almanya bağlantılı uluslarası bir grubun" uydurması olan gençlermiş!

kaynak? ispat? boklu götü... yahu şu yobazların kaynak vermeden ortaya sıçmık bırakma huyundan vazgeçtiklerini görmeye ömrüm yetmeyecek..

hadi ateist haberine bu kulp takılmış olsun, deist haberini ne yapacağız? konya'da yapılan imam hatip öğretmenlerinin çalıştayının bilmem ne menşeili bilmem ne ile ne alakası var?

gözlerine gerçeğin ışığını tuttun mu hepten sapıtıyor bu yobaz yarasalar...
ateistliğe kayan gençler diye verdiği kaynakta ateist kelimesi geçmemesini kulp olarak görüp sonra da kaynak göster ulan çomar diyen kulpçuların iddiası.
ataist türkiye loading..

kudurun ulan ümmetçiler.
Bir dine inanmanın en büyük şartı, din hakkında bilgi sahibi olmamaktır,
insanların bir çoğu yaratıcıya inanmak adı altında dinlere tabii olur,
dinlerin yaratıcı inancı değil, yaratıcıyla görüştüğünü öne sürenlerin iddiaları olduğunun farkına varılmalı,

Aksi taktirde, insanlar tanrıya inanmak adı altında, onunla görüştüğünü iddia ederek tanrı maskesi arkasından istek ve arzularını sunmuş eski hükümdarlara itaat etmeye devam edecek.

Türkçe kuran okuma oranı %7 bu da gösteriyor ki, müslümanlar dine değil, yaratıcıya inanıyor, ve bunu bölge dinine itaat ederek ifade ediyorlar, ki bu doğru değil.

Din hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, bir şeylerin farkına varmış olmaları çok doğal, zira dine inanmanın en büyük şartını yok ettiler, bilgisizlik şartı.
ateist olduklarını allahtan gizleyenlerdir.
izmir dope bar var bizim afroların takıldığı rb club geçen ordayım baş örtülü bir afrikalı hem içiyor hem oynuyor la dedim keşke bizim kızlarımız da böyle olsa demekki oluyorlar mış.

ve çok yakın arkadaşımdan bir örnek vereyim kendisi bok gibi içer karı kıza düşkün ve dinsiz.
akp gençlik kollarına kayıt oldu bir kaç çevre edindi sohbetlere gitti hala aynı ama artık sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmıyor .

önünü açsınlar diye hibe alacakta kendisi.
çok ilginç bir ailede yetiştim .
annem gençliğinde radikal bir komünist ve ateistmiş. anneannem atatürk aşığı
babamsa ülkücü babannem ise karaçarşaflı ne kadar dindar olduklarını siz düşünün.
dedelerim ben doğduğumda ölmüştü nasıllardı bilmiyorum.
annem şuan sosyalist bir cumhuriyetçi gençliğinde kandırıldığını düşünüyor.

bazen eve giderim tayyibi hiç sevmem bu arada
bazen gittiğimde annem sarhoş ama bir yandan da yasin okuyor

anne diyorum kabul olacak mı? o günün kandil olduğunu içip sarhoş olduktan sonra öğrenmiş

bana verdiği cevap orasını yaradan bilir diyor.

bazende eve gittiğimde tayyibi izlerken görüyorum değiştir şu kanalı sinirim tepeme çıkıyor diyorum.

diyor ki bende sevmem ama bunu da dinlemek lazım.

yani neyin ne olacağı belli olmaz ama başörtüsü takmaya zorlanması saçma olan .

ve ülkücü vatan sevdalısı babam inşaattan düştü iş kazası bilir kişi raporuna göre 100de 60 şirket hatası şirket mersedes benz dava 10 yıl sürdü alınan tazminat 50 bin tl işte devletinin verdiği değer hemde yabancı bir şirket karşısında.

annem de gençliğine göre gayet ılıman bir kadın oldu ama sarhoşken yasin okumak göre huylarıda var.
deist olduğumu söylediğimde büyüdükçe geçer bende ateisttim din dersine girmezdim.

yaşlandıkça ölüm korkusu da büyüyor o zaman af diler dua edersin dedi

yada yaradan bilir iyiysen ne olduğun fark etmez zaten dedi.

babannem hala yaşıyor ve bana cehhenneme gideceksin diyor.

atatürkü de çok sever ama çok dindar müslüman değilim diyorum töbe de diye partutuş oluyor.

ama çok güzel de küfür eder ben şahsen böyle ilginç bir aileye sahip olduğum için memnunum

ama bazıları benim kadar şanslı değil zorlanıyorlar ve fikirlerini inançlarını kendilerine saklamak zorundalar dışlanmaktan korkuyorlar halbuki dışlanmakta sizi özgür kılar.
mutsuz oldukları kesin.
toplum veya aile baskısından dolayı başlarını kapatmış ancak içlerinde bir tanrı inancı taşımayan; kendi dünyalarında zulüm gördüklerini düşünen, asi ama bir o kadar da tutsak insanlardır.
görsel
genc demeyin, lazim olur.
bu sizin hayallerinizdek i müslüman yaftası artık değişiyor.

inananlar galib oluyor.
güncel Önemli Başlıklar