bugün

çok anormal bir başlık değilse kesinlikle yapılması gereken iştir.
açılan başlıklar başka entry ve başlıklara vesile olur. sözlük bilgilendrme, eğlendirme ve okunma işlevlerini yerine getirmiş olur.
başlığı açan yazara da yeni başlıklar açmak için motivayon sağlar.
emeğe saygı gösterisidir. elbette kişisel tercihlere bağlıdır.

(bkz: vermiyorum lan)
(bkz: veriyorum lan)
(bkz: kendim için istiyorsam nağmerdim)
oy veren yazarın tanımı beğendiğinin göstergesidir.
başlığın 6. entrysine oy vermekle eşdeğer bir uygulama.
başlığı açana artı oy vermektir. başlık başkasına kalmadıysa tabii.
iyiki açmışsın bu konuyu gibilerinden anlam yuklemek ve yazarı dahasına teşvik etmek için yapılan eylemdir.*
diğer güzel entrylere yol açtığı için verilen, verilmesi gereken minik bir ödüldür.
tartışılır bir durumdur, herkesin oy verme kriterine göre değişir. bu konuyu savunup destekleyen yazarlarda vardır mutlaka.

(bkz: başlığı açan yazarın entry sinden kaç adet artı oy aldığını merak ediyoruz)
yazarı başlık açmaya teşvik etmektir. sen git tespit yap, başlık aç altını doldur kimse umursamasın ah cancişler ne acıklıdır. eli dert görmesin ilk entrye artı oy verenin.
eğer başlık tanım içeriyorsa istisnasız yaptığım şeydir.
başlık değil herhangi bir başlığın içinde tanım içeren entry varsa da yaptığımdır.
sözlükten soğumanın en büyük nedenlerinden bir tanesi tanım entrylerine eksi oy verilmesi, bunu engellemeye çalışıyorum don kişot misali. artıya bastıktan sonra da "ulan şimdi götü kalkmıştır, bir tanım daha yapar" diyorum kendi kendime.